Wiemy, kiedy nowa Motorola RAZR trafi do sprzedaży w Polsce i gdzie ją kupicie

Pod względem sprzętowym nowa Motorola RAZR nie jest najlepszym składanym smartfonem na rynku, ale oferuje coś, czego brakuje Samsungowi Galaxy Fold i Huawei Mate X – nutkę nostalgii i możliwość cofnięcia się w czasie o 15 lat. Dla wielu osób będzie to kluczowe i niewątpliwie znajdą się chętni na ten model. Wiemy, kiedy urządzenie trafi do sprzedaży w Polsce i gdzie będzie można je kupić w naszym kraju.

Motorola RAZR

Musicie mi wybaczyć, ale za każdym razem, gdy pomyślę lub piszę o nowej Motoroli RAZR, momentalnie się rozpływam, ponieważ mam wiele dobrych wspomnień z jej pierwowzorem, tj. Motorolą RAZR V3 z 2004 roku. Smartfon raczej nie powstał po to, aby konkurować z Samsungiem Galaxy Fold i Huawei Mate X, chociaż o rywalizacji w tym segmencie na razie trudno mówić, bowiem jest on jeszcze młody i słabo zagospodarowany – każda konstrukcja jest inna i producenci celują w zupełnie różne grupy docelowe. Motorola prawdopodobnie chciała przede wszystkim zagrać na sentymencie i… udało jej się to. HMD Global mogłoby się od tej marki uczyć.

Osoby, dla których najważniejsza jest wyśrubowana specyfikacja techniczna, patrzą w kierunku Samsunga Galaxy Fold i Huawei Mate X, jednocześnie wyśmiewając nową Motorolę RAZR i jej średniopółkowe parametry. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku tego modelu to nie one były najważniejsze – chodziło przede wszystkim o stworzenie smartfona możliwie jak najbardziej podobnego wizualnie do Motoroli RAZR V3 i zapewniającego zbliżony tzw. user experience. I Motoroli się to udało, o czym świadczy także obecność trybu „Retro RAZR” (widoczny na poniższym zdjęciu).

składany smartfon Motorola RAZR 2019
Motorola RAZR 2019 w towarzystwie Motoroli RAZR V3 (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Po nową Motorolę RAZR sięgną więc przede wszystkim osoby, które miały kiedyś Motorolę RAZR V3 i tęsknią za możliwością zakończenia połączenia poprzez zamknięcie klapki, a jednocześnie nie wyobrażają sobie życia bez smartfona. Model ten z pewnością kupią też fani nowinek technologicznych oraz być może również ci, którzy narzekają na gabaryty najnowszych inteligentnych telefonów.

Kiedy nowa Motorola RAZR w Polsce i gdzie oraz za ile?

Podczas premiery producent zapowiedział, że nowa Motorola RAZR trafi do sprzedaży w Europie w pierwszym kwartale 2020 roku. Dziś Wojtek Jabczyński, rzecznik Orange Polska poinformował, że smartfon będzie dostępny w tej sieci już w styczniu przyszłego roku. Operator ma mieć go na wyłączność, ponieważ jako jedyny w Polsce oferuje obsługę standardu eSIM (a urządzenie to nie ma slotu na fizyczną kartę SIM).

Polska cena nowej Motoroli RAZR nie jest jeszcze znana, ale w Europie ustalono ją na 1599 euro. Jest to równowartość blisko 7000 złotych i prawdopodobnie tyle też trzeba będzie zapłacić za ten smartfon w naszym kraju. Niemało, ale może to być niepowtarzalna okazja, aby cofnąć się w czasie o 15 lat, bowiem wiele wskazuje na to, że kolejna składana Motka może wyglądać już zupełnie inaczej.

Jakie pierwsze wrażenie sprawia nowa Motorola RAZR?

Motorola razr – jaka w rzeczywistości jest składana Motka?

Źródło: Wojtek Jabczyński (Facebook)