Motorola RAZR
Motorola RAZR (źródło Motorola)

Nowa Motorola RAZR ma tryb, który przeniesie użytkownika do 2004 roku

Motorola RAZR V3 ma w moim sercu specjalne miejsce, ponieważ przywołuje masę pozytywnych wspomnieć z nią związanych. W 2019 roku trudno jednak by było korzystać na co dzień z takiego telefonu, dlatego z nieukrywaną radością zareagowałem na premierę nowej Motoroli RAZR. Jak się właśnie okazuje, smartfon oferuje tryb „Retro RAZR”, który przeniesie użytkownika do 2004 roku.

Reklama

Chwilami aż trudno uwierzyć, że od premiery Motoroli RAZR V3 minęło już piętnaście lat. Mimo to, telefon wciąż robi wrażenie za sprawą swojej ultra smukłej konstrukcji. W kolejnych latach producent wypuścił kolejne modele, lecz żaden z nich nie zapisał się w historii tak mocno, jak pierwsza „brzytwa”. Marka RAZR została też użyta w przypadku kilku smartfonów, jednak z pierwowzorem nie miały one zbyt dużo wspólnego.

Reklama

Od wielu lat na rynku królują smartfony i wydawało się, że Motorola RAZR V3 na zawsze pozostanie tylko wspomnieniem. Tymczasem Motorola zrobiła wszystkim (wg mnie miłą) niespodziankę i zaprezentowała nową Motorolę RAZR, która łączy w sobie stare z nowym. Okazuje się, że tego pierwszego jest nawet więcej niż nam się wydawało, ponieważ producent dodał specjalny tryb „Retro RAZR”, który przeniesie użytkownika do 2004 roku.

Po jego aktywowaniu interfejs smartfona całkowicie się zmienia i przełącza na widok, który z pewnością doskonale znają właściciele Motoroli RAZR V3 (i wszyscy, którzy choć przez chwilę mieli w rękach ten telefon). Co więcej, jest on interaktywny i można korzystać z wyświetlonych funkcji – na przykład po wybraniu „Wiadomości” użytkownik zostanie przeniesiony do aplikacji do pisania SMS-ów. Z kolei w dialerze klawiatura podczas wybierania numeru wydaje takie same dźwięki jak piewowzór! Ciekawostką jest, że w trybie „Retro RAZR” wyświetlane ikony nie reagują na dotyk – trzeba je wybrać za pomocą wyświetlanych klawiszy, więc wspomnienia są jeszcze bardziej żywe.

Motorola RAZR 2019 Retro RAZR mode
fot. The Verge

Jeśli uda Wam się kupić nową Motorolę RAZR (aktualnie nie wiadomo, czy będzie dostępna w Polsce, ale w Europie Zachodniej na pewno) i chcielibyście skorzystać z trybu „Retro RAZR”, musicie ściągnąć górną belkę, dotknąć ikonkę jej edycji i przeciągnąć z sekcji ukrytych ikonę do jego włączenia – później wystarczy ją aktywować i Waszym oczom ukaże się interfejs żywcem wyjęty z Motoroli RAZR V3.

Powrót legendy. Motorola razr to jest to, czego oczekiwaliśmy od składanych smartfonów

Źródło: The Verge, Android Central