Nokia logo
Nokia 7.1 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Za tydzień zadebiutuje Nokia X71 z otworem w ekranie i potrójnym aparatem

Najnowszymi smartfonami z logo Nokia na obudowie wciąż są te, które HMD Global zaprezentowało podczas targów MWC 2019 w Barcelonie (wśród nich znajduje się m.in. flagowa Nokia 9 PureView). Już za dokładnie tydzień, 2 kwietnia 2019 roku, na Tajwanie zadebiutuje kolejne urządzenie i zdecydowanie warto na nie czekać.

Jak nietrudno się domyślić, Nokia X71 będzie bezpośrednią następczynią zaprezentowanej w październiku 2018 roku Nokii X7, która (jeśli pamięć mnie nie myli) w Polsce dostępna jest jako Nokia 8.1. Zupełnie naturalne wydają się więc podejrzenia, że nowy model pojawi się na zagranicznych rynkach pod nazwą Nokia 8.1 Plus.

Reklama

Nokia X71 w pierwszej kolejności zadebiutuje bowiem na Tajwanie – jej premiera zaplanowana jest na 2 kwietnia 2019 roku, czyli za dokładnie jeden tydzień. HMD Global przy okazji zdradziło też kilka kluczowych informacji na temat nadchodzącej nowości, dzięki czemu wiemy, na co się szykować. A zdecydowanie jest na co.

Nokia X71 będzie pierwszym w ofercie marki smartfonem z ekranem z otworem zamiast tzw. notcha, a jednocześnie też z potrójnym aparatem. Jeśli chodzi o ten ostatni, to główny obiektyw zostanie uzbrojony w sensor o rozdzielczości 48 Mpix (na razie jednak nie wiadomo, jakiego producenta), a drugi w obiektyw szerokokątny o polu widzenia 120°. Trzeci zapewne zajmie się zaś zbieraniem danych o głębi ostrości (jego przeznaczenia producent już nie precyzuje).

Co ciekawe, dość dawno, bo na początku 2019 roku, w sieci pojawiły się rendery przedstawiające Nokię 8.1 Plus, czyli globalną wersję Nokii X71. I o ile w obu przypadkach faktycznie występuje otwór w ekranie (w lewym górnym rogu), tak zgodności nie ma już w kwestii aparatu głównego.

Jak bowiem możecie zobaczyć na poniższych grafikach, widoczna na nich Nokia 8.1 Plus ma podwójny aparat główny, a nie potrójny. Niewykluczone, że w ciągu tych kilku miesięcy zaszły zmiany w projekcie. Mniej optymistyczną wersją jest natomiast ta, iż globalny wariant Nokii X71 zostanie pozbawiony jednego obiektywu (najpewniej szerokokątnego).

Mam jednak nadzieję, że tak się nie stanie, ponieważ ogromnie cieszy mnie, że obiektyw szerokokątny pojawia się na pokładzie coraz większej liczby nowo debiutujących smartfonów. Sam do niego wzdycham od kilku lat i na pewno będzie obowiązkowym elementem mojego nowego inteligentnego telefonu.

*Na zdjęciu tytułowym Nokia 7.1 (pod linkiem znajdziecie jej recenzję przygotowaną przez Kacpra)

Źródło: Sogi przez GizmoChina