Nokia Streaming Box 8000 (fot. android tv rumor)

Xiaomi się udało, więc Nokia też będzie miała swoją przystawkę TV

Całkiem możliwe, że niebawem w Europie będzie można kupić nową przystawkę telewizyjną 4K, która będzie miała na obudowie logo Nokia. Urządzenie z Android TV powinno pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Przystawka TV z logo Nokia, ale nie od HMD Global

HMD Global ma prawa do posługiwania się zastrzeżonym znakiem towarowym Nokia tylko w powiązaniu ze smartfonami i towarzyszącymi im akcesoriami. Licencja nie obejmuje jednak szerszego spektrum urządzeń, co chętnie wykorzystują inne firmy, takie jak Streamview.

Streamview postarało się o zgodę Nokii na wykorzystanie nazwy kojarzącej się konsumentom przede wszystkim z telefonami. Logo fińskiej firmy trafiło na urządzenia różnego typu, sprzedawane w różnych częściach świata. Napis „Nokia” widnieje na przykład na telewizorach Smart TV, dekoderach i radiach DAB+ w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce. Tym razem chodzi o nową przystawkę Androida TV o nazwie Streaming Box 8000.

Jak podają źródła, sprzęt będzie w stanie strumieniować treści 4K i trafi di sprzedaży w cenie 100 euro. Nie wiadomo jeszcze, czy sprzęt pochwali się obsługą HDR. Zostanie wyposażony w typowy zestaw portów, w tym w gniazdo HDMI, optyczne wyjście audio, USB-C, USB-A oraz port Ethernet.

Do zestawu ma być dołączany pełnowymiarowy pilot ze skrótami do popularnych usług strumieniujących wideo.

To nie pierwszy Android TV Nokii

Technicznie rzecz biorąc, Streaming Box 8000 nie będzie pierwszą przystawką telewizyjną z logo Nokii na obudowie. Na początku tego roku w Indiach sprzedawano urządzenie Nokia Media Streamer, które miało podobne możliwości. Jego producentem także było Streamview.

Tamto pudełko z Android TV nigdy jednak nie trafiło do Europy, i właśnie tutaj znajdujemy największą różnicę między Streaming Box 8000 a innymi sprzętami z logo Nokii sprzedawanymi przez Streamview.

Na potwierdzenie powyższych informacji przyjdzie nam pewnie poczekać parę tygodni.

Ten wpis może Cię zainteresować: