HMD Global ogłasza plan aktualizacji smartfonów Nokia do Androida 9.0 Pie

Nokie były jednymi z pierwszych smartfonów, które dostawały aktualizację do Androida 9.0, niedługo po premierze tego systemu. W tym momencie HMD Global ma w swoim portfolio osiem modeli działających na Androidzie Pie, z czego w przypadku siedmiu – za sprawą aktualizacji. Wkrótce dołączą do nich kolejne.

Jak dotąd, Android 9.0 dostępny jest dla użytkowników Nokii 8, Sirocco, 7 Plus, 7.1, 6.1, 6.1 Plus, a także Nokii 5.1 Plus. Wszystko dzieje się zgodnie z planami HMD, które jeszcze przed zaprezentowaniem przez Google nowej wersji systemu, zapowiedziało, że wszystkie Nokie zostaną zaktualizowane do Androida P.

HMD Global postarało się stworzyć prostą infografikę, która przekazuje, jak będzie kształtować się kolejność aktualizowania kolejnych modeli smartfonów do Androida Pie oraz kiedy należy się ich spodziewać.

Według dyrektora produktowego HMD Global, Juho Sarvikasa, Nokia 5 i Nokia 3.1 Plus powinny dostać aktualizację jeszcze w tym tygodniu. Następnie przyjdzie czas na Nokię 6, Nokię 5.1, Nokię 3.1 i Nokię 2.1. Nokia 6 dostanie paczkę z oprogramowaniem dość szybko, bo pewnie jeszcze w lutym (po zaimplementowaniu systemu Dolby), zaś reszta wspomnianych modeli zostanie zaktualizowana w pierwszym kwartale 2019 roku.

Do imprezy dołączą także Nokia 3 oraz Nokia 1, ale dopiero w drugim kwartale bieżącego roku.

Niejasny jest los Nokii 2, która nie otrzymała jeszcze nawet Androida Oreo (wciąż trwają beta testy).

Przyjemnie być świadkiem tego, że HMD Global na poważnie bierze swoje wcześniejsze zobowiązania dotyczące dostarczania aktualizacji swoim urządzeniom. Widać w tym pewną dbałość o klienta.

 

źródło: @sarvikas, Nokia dzięki The Android Soul