Nokia 8 Sirocco i Sony Xperia XZ1 Compact dostają aktualizację do Androida 9.0 Pie

Lista smartfonów, które dostały aktualizację do Androida 9.0 Pie sukcesywnie się wydłuża. Właśnie dołączyły do niej dwa kolejne modele: Nokia 8 Sirocco i Sony Xperia XZ1 Compact.

Aktualizacja do Androida 9.0 Pie dla Nokii 8 Sirocco

Właściciele najlepszego smartfona w portfolio marki Nokia bardzo długo musieli czekać na aktualizację do Androida 9.0 Pie. Jako pierwsze dostały ją średniopółkowe modele, m.in. Nokia 7 Plus, a dopiero niedawno również flagowa Nokia 8. Teraz przyszedł czas na Nokię 8 Sirocco – chciałoby się powiedzieć: w końcu.

Reklama

Aktualizacja do Androida 9.0 Pie dla tego modelu waży 1379,5 MB i jest rozsyłana bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Oznacza to, że smartfon sam powinien o niej poinformować, kiedy tylko ją wykryje. Jeśli jeszcze jednak tego nie zrobił, zawsze można próbować wywołać ją ręcznie w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że nowa wersja oprogramowania zawsze rozsyłana jest etapami, więc nie wszyscy dostaną ją od razu, niektórzy będą po prostu musieli poczekać na swoją kolej.

Wraz z aktualizacją do Androida 9.0 Pie Nokia 8 Sirocco otrzymuje także grudniowe poprawki zabezpieczeń Androida.

aktualizacja do Androida 9.0 Pie dla Nokii 8 Sirocco (fot. zappor)

Aktualizacja do Androida 9.0 Pie dla Sony Xperii XZ1 Compact

Tutaj aktualizacja do Androida 9.0 Pie również rozsyłana jest bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Właściciele Sony Xperii XZ1 Compact powinni sukcesywnie otrzymywać powiadomienia o jej pojawieniu się – z czasem będzie ona dostępna dla każdego z nich. Sony także wraz z nią udostępnia grudniowe poprawki zabezpieczeń Androida.

Mimo wszystko muszę odnotować fakt, że w tym przypadku smartfon został kupiony na niemieckim Amazonie, lecz nasz Czytelnik wgrał na jego pokład oprogramowanie Central Europe, dedykowane również urządzeniom z polskiej dystrybucji. Dla pewności dajcie jednak znać w komentarzach, czy Wasze Xperie XZ1 Compact także wykryły już aktualizację do Androida 9.0 Pie.

Źródło: HMD Global, forum Nokia dzięki Android Authority; nasz Czytelnik Błażej Sz.