Nokia 8 Sirocco i Sony Xperia XZ1 Compact dostają aktualizację do Androida 9.0 Pie 19

Nokia 8 Sirocco i Sony Xperia XZ1 Compact dostają aktualizację do Androida 9.0 Pie

Lista smartfonów, które dostały aktualizację do Androida 9.0 Pie sukcesywnie się wydłuża. Właśnie dołączyły do niej dwa kolejne modele: Nokia 8 Sirocco i Sony Xperia XZ1 Compact.

Aktualizacja do Androida 9.0 Pie dla Nokii 8 Sirocco

Właściciele najlepszego smartfona w portfolio marki Nokia bardzo długo musieli czekać na aktualizację do Androida 9.0 Pie. Jako pierwsze dostały ją średniopółkowe modele, m.in. Nokia 7 Plus, a dopiero niedawno również flagowa Nokia 8. Teraz przyszedł czas na Nokię 8 Sirocco – chciałoby się powiedzieć: w końcu.

Aktualizacja do Androida 9.0 Pie dla tego modelu waży 1379,5 MB i jest rozsyłana bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Oznacza to, że smartfon sam powinien o niej poinformować, kiedy tylko ją wykryje. Jeśli jeszcze jednak tego nie zrobił, zawsze można próbować wywołać ją ręcznie w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że nowa wersja oprogramowania zawsze rozsyłana jest etapami, więc nie wszyscy dostaną ją od razu, niektórzy będą po prostu musieli poczekać na swoją kolej.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Wraz z aktualizacją do Androida 9.0 Pie Nokia 8 Sirocco otrzymuje także grudniowe poprawki zabezpieczeń Androida.

Nokia 8 Sirocco i Sony Xperia XZ1 Compact dostają aktualizację do Androida 9.0 Pie 20
aktualizacja do Androida 9.0 Pie dla Nokii 8 Sirocco (fot. zappor)

Aktualizacja do Androida 9.0 Pie dla Sony Xperii XZ1 Compact

Tutaj aktualizacja do Androida 9.0 Pie również rozsyłana jest bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Właściciele Sony Xperii XZ1 Compact powinni sukcesywnie otrzymywać powiadomienia o jej pojawieniu się – z czasem będzie ona dostępna dla każdego z nich. Sony także wraz z nią udostępnia grudniowe poprawki zabezpieczeń Androida.

Mimo wszystko muszę odnotować fakt, że w tym przypadku smartfon został kupiony na niemieckim Amazonie, lecz nasz Czytelnik wgrał na jego pokład oprogramowanie Central Europe, dedykowane również urządzeniom z polskiej dystrybucji. Dla pewności dajcie jednak znać w komentarzach, czy Wasze Xperie XZ1 Compact także wykryły już aktualizację do Androida 9.0 Pie.

Źródło: HMD Global, forum Nokia dzięki Android Authority; nasz Czytelnik Błażej Sz.