Nintendo Switch Mario Edition (3)

Nintendo Switch Pro może dostać ekran OLED, nowy procesor NVIDII i wsparcie DLSS

Do sieci przedostają się kolejne informacje na temat nowego modelu konsoli Nintendo Switch, który od swojego poprzednika miałby się odróżniać przede wszystkim znacznie większą wydajnością.

Reklama

Bloomberg: Ekran OLED, procesor NVIDIA i DLSS

Nowy model Nintendo Switch jest już praktycznie pewny, patrząc na ilość przecieków na jego temat, jaka przedostaje się do internetu w ostatnim czasie. Serwis Bloomberg dotarł do kolejnych informacji, które powinny ucieszyć fanów między mobilnego grania. Dlaczego?

Nintendo Switch eShop Promocje
Podstawowy model Nintendo Switch.

Mocniejsza wersja Switcha miałaby zyskać ekran OLED, który znacznie lepiej sprawdzałby się w terenie od wykorzystywanego obecnie LCD. Co ciekawe, rozdzielczość w trybie przenośnym miałaby pozostać bez zmian, czyli 1280×720 pikseli.

Zmiany zaszłyby również w środku konsoli, bo Nintendo zastosowałoby w „Switchu Pro” nowszy i znacznie wydajniejszy układ NVIDII. Pozwolić by to miało na wykorzystanie w grach rewolucyjnej technologii DLSS, która może sprawić, że gry na Nintendo Switch znacznie by wypiękniały i byłyby odtwarzane nawet w rozdzielczości 4K w trybie zadokowanym! Spodziewać możemy się również większej ilości pamięci wewnętrznej i RAM.

Premiera Nintendo Switch Pro? Jeszcze w tym roku!

W mojej opinii większość tych przecieków ma sens, patrząc na rozwój technologii DLSS i śledząc dotychczasową współpracę Nintendo z firmą NVIDIA. Nie jestem tylko przekonany co do daty premiery — według źródeł, nowe Nintendo Switch miałoby pojawić się na rynku jeszcze pod koniec tego roku.

Moim zdaniem wydanie nowej konsoli w 2021 roku, wydaje się trochę zbyt szybkie, biorąc pod uwagę obecną sprzedaż podstawowego modelu Switcha, jak i jego młodszego brata Nintendo Switch Lite.

Nintendo Switch
Nintendo Switch Lite

Jednak kto wie? Może Nintendo planuje premierę jeszcze w tym roku, by móc konkurować z PlayStation 5 i Xbox Series X|S, które nadal mają problem z dystrybucją konsol? Przekonamy się o tym najpewniej już niebawem.

Bloomberg poruszył jeszcze kwestię ceny. Nintendo Switch Pro (jeśli taka byłaby nazwa tego urządzenia) kosztować nas powinien od 349 do 399 dolarów. Mowa więc tu o sporej podwyżce ceny, względem podstawowego Nintendo Switch (299 dolarów) i Nintendo Switch Lite (199 dolarów). Wyższa cena jednak nie powinna dziwić, bo powinniśmy mieć tu do czynienia ze znacznie bardziej zaawansowanym sprzętem. Mam tylko nadzieje, że Nintendo ulepszy Joy-Cony w swojej nowej konsoli…