konsola Nintendo Switch Lite
Nintendo Switch Lite (fot. Nintendo)

Nintendo Switch Lite oficjalnie! Znamy wszystkie szczegóły, w sprzedaży od 20 września

Są tutaj fani Nintendo Switch? Jeśli tak, to mam dla Was dobrą wiadomość. Nintendo oficjalnie zapowiedziało Nintendo Switch Lite – odchudzoną wersję swojej konsolki, której sprzedaż rozpocznie się 20 września. Cenę zaś ustalono na 199 dolarów. Brzmi magicznie? Jeszcze jak! Urządzenie kupimy w trzech wersjach kolorystycznych, ale w tym wszystkim jest kilka ograniczeń, które będziecie musieli zaakceptować.

Reklama

Przed kilkoma tygodniami dziennikarze The Wall Street Journal poinformowali o istnieniu tworu będącego odchudzoną wersją Nintendo Switch. Wtedy wiele osób nie dawało wiary tym plotkom, ale dziś możemy już zakomunikować oficjalnie, że odchudzony model z dopiskiem „Lite” wyląduje na półkach sklepowych w drugiej połowie września. Zgodnie z aktualnym kursem dolara + podatkami, konsolkę znajdziemy w polskich sklepach w cenie najprawdopodobniej 999 zł (albo, optymistycznie, 899 zł).

konsola Nintendo Switch Lite
Nintendo Switch Lite (fot. Nintendo)

Potencjalni nabywcy muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Niestety, Nintendo Switch Lite NIE pozwoli na podłączenie i odłączenie joy-conów, nie zaoferuje trybu gry stacjonarnej (tylko przenośny), nie będzie zatem trybu tabletu, a co za tym idzie, zabraknie też funkcjonalności HD Rumble w kontrolerach i wbudowanej kamery IR. Mamy do czynienia z klasycznym, nieco potężniejszym i większym „Gameboyem”, co z pewnością ucieszy fanów Nintendo grających wyłącznie w podróży.

Wersja Lite będzie lżejsza i mniejsza od swojego starszego brata: krótsza o 4 centymetry, niższa o ponad centymetr, przy tym wyposażona w mniejszy, bo 5,5″ ekran (oryginalny Switch ma 6,2″). Pozwoli na zabawę na baterii do 4 godzin w The Legend of Zelda lub do 7 godzin przy niektórych tytułach (nieznacznie, bo tylko godzinę dłużej od klasycznego Switcha).

Konsola będzie oczywiście kompatybilna ze wszystkimi grami dostępnymi na Switcha, przy czym Nintendo umożliwi zakup Joy-Conów i ładowarki osobno, gdybyśmy jednak chcieli je wykorzystać przy modelu „Lite”.

konsola Nintendo Switch Lite
Nintendo Switch Lite (fot. Nintendo)

Oprócz trzech wersji kolorystycznych (żółtej, turkusowej i szarej) dostępny będzie też prześliczny, Pokemonowy zestaw limitowany – „Zacian and Zamazenta Edition” (w takiej samej cenie, tj. 199 dolarów). Ten znajdziemy w sklepach nieco później, bo dopiero 8 listopada.

Nintendo Switch Lite nie będzie kompatybilne z podstawką do gry stacjonarnej. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie, a edycję limitowaną zobaczycie tutaj. Poniżej natomiast publikujemy oficjalne filmy promocyjne i kilka zdjęć, które prezentują urządzenie w akcji.

Warto wiedzieć, że urządzenie oficjalnie jest w pełni kompatybilne tylko z tymi grami, które wspierają tryb przenośny. Nintendo więcej informacji prezentuje pod tym linkiem. Szczegółowe informacje na temat tego, w które produkcje, ewentualnie, zagracie dopiero z wykorzystaniem Joy-Conów (niezbędnych do zabawy z grami stacjonarnymi) znajdują się choćby w sklepie eShop czy na pudełku.

Źródło: Nintendo