smartfon Huawei P30 Pro Morski Błękit
Huawei P30 Pro Morski Błękit (źródło: Huawei)

Huawei P30 Pro w nowym kolorze już w Polsce. Niestety, bez Androida 10…

Przy okazji targów IFA 2019 Huawei zaprezentował dwie nowe wersje kolorystyczne Huawei P30 Pro: fioletową „Misty Lavender” i niebieską „Mystic Blue”. Ta ostatnia właśnie trafiła do sprzedaży w Polsce. Niestety, bez Androida 10 i EMUI 10 na pokładzie…

Niebieski Huawei P30 Pro dostępny w Polsce

Nie do końca rozumiem, dlaczego wersja „Mystic Blue” została nazwana w Polsce „Morski Błękit”, ale nazwa jest tutaj kwestią drugorzędną. Najistotniejsze w przypadku tej odsłony Huawei P30 Pro jest bowiem to, iż jest ona wykończona w inny sposób niż dotychczas dostępne w sprzedaży.

Reklama

Po pierwsze, w zależności od tego, na jaki materiał promocyjny patrzymy, smartfon mieni się zupełnie różnymi odcieniami niebieskiego. Na żywo wygląda jednak jeszcze zupełnie inaczej niż przestawiają go przygotowane przez producenta grafiki. Zresztą, sami zobaczcie:

Huawei P30 Pro w nowej wersji kolorystycznej wyróżnia się jeszcze całkowicie innym wykończeniem, bowiem górna (mniejsza) część jest błyszcząca, zaś dolna (większa) ma matową fakturę, która powinna być bardziej odporna na palcowanie się, a przy okazji też mniej śliska.

Huawei P30 Pro w nowym kolorze, ale bez Androida 10 i EMUI 10

W momencie oficjalnej premiery Huawei P30 Pro w nowych wersjach kolorystycznych, smartfon wzbudził tym większe zainteresowanie, ponieważ wystawione do dyspozycji publiczności egzemplarze pracowały pod kontrolą systemu Android 10 z interfejsem EMUI 10.

Huawei P30 Pro Android 10 EMUI 10
Huawei P30 Pro z Androidem 10 i EMUI 10 (fot. Paweł Pobudejski)

Z informacji zawartych na stronie producenta wynika jednak, że Huawei P30 Pro w wersji „Morski Błękit”, podobnie jak wszystkie inne warianty kolorystyczne, również ma na pokładzie Androida 9.0 Pie z nakładką EMUI 9.1. To spory zawód, ponieważ właściciele tego modelu będą musieli zaczekać na aktualizację. Pocieszeniem jest, że powinna zostać ona udostępniona wkrótce, gdyż Huawei już ją testuje.

Huawei P30 Pro w wersji „Morski Błękit” można zamówić wyłącznie w oficjalnym sklepie internetowym Huawei. Przedsprzedaż potrwa do 13 października 2019 roku. Wysyłka rozpocznie się dzień później. Za smartfon w konfiguracji z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej trzeba zapłacić 3199 złotych.

Aktualizacja:

Otrzymaliśmy informację od producenta, że nowa wersja kolorystyczna Huawei P30 Pro pracuje pod kontrolą Androida 9.0 Pie i EMUI 9.1, ponieważ jeszcze nie udostępniono Androida 10 i EMUI 10 dla tego modelu, pomimo że wystawione w Berlinie egzemplarze pracowały pod kontrolą tego oprogramowania.

Źródło: Huawei