Nie potrafimy „odkleić” się od swoich smartfonów. Patrzymy na nie non stop

Choć zjawisko, opisane w tytule tego artykułu jest powszechnie znane, to przy okazji boomu na Pokemony jeszcze bardziej się natężyło. Kolejne statystyki pokazują, że dosłownie nie potrafimy odkleić się od smartfona i na wpatrywanie się w jego ekran poświęcamy zdecydowanie zbyt dużą część swojego życia.

Najnowsze dane, dotyczące naszych przyzwyczajeń, są zatrważające: przeciętny użytkownik dotyka wyświetlacz swojego smartfona… 2617 razy dzienniepatrzy na niego przez 2,42 godziny każdej doby. W przypadku tzw. heavy userów powyższe liczby wzrastają do – odpowiednio – 5427 razy i 3,75 godzin. Zauważono też, że przeciętny użytkownik spogląda na ekran swojego smartfona 221 razy każdego dnia. Oznacza to, że (odejmując 7-8 godzin na sen), robi to średnio co 4,5 minuty.

Powyższe dane są naprawdę niepokojące. Częste sprawdzanie, czy nie mamy nowych powiadomień powinno zapalić w nas czerwoną lampkę i być impulsem do zastanowienia się, czy aby przypadkiem nie robimy tego za często. Nierzadko bowiem jest tak, że z przyzwyczajenia wyjmujemy telefon i spoglądamy na jego ekran.

Wszystko jest dobre, ale należy zachować umiar. A Wy jak często sięgacie po swoje smartfony?

P.S. Gdyby ktoś nie wiedział – dzisiaj jest Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego ;)

*Na zdjęciu wyróżniającym Meizu M3 Note

Źródło: DscoutTomi Ahonen przez Phone Arena