Advertisement
Ważne

Przeciętny użytkownik iPhone’a odblokowuje go 80 razy dziennie

Ile razy dziennie sięgacie po swojego smartfona? Domyślam się, że większość z Was robi to bardzo często i to w różnych celach. Apple pokusiło się o podsumowanie, jak w tej kwestii zachowują się użytkownicy iPhone’ów.

Otóż okazuje się, że przeciętny posiadacz smartfona Apple odblokowuje go aż 80 razy dziennie. Oznacza to, że każdej godziny robi to od 6 do 7 razy, czyli średnio co 10 minut. Co ciekawe, aż 89% wszystkich osób używa do tego Touch ID, zamiast każdorazowego “wklepywania” zabezpieczającego kodu PIN. Jest to bowiem o wiele wygodniejszy oraz szybszy sposób, aby “dostać” się do swojego iPhone’a. Ta metoda jest również o wiele bezpieczniejsza.

Sięganie po smartfona 80 razy dziennie to naprawdę dużo. Wydaje się, że klienci Apple przodują w tej kwestii, bowiem inne badania informowały, że przeciętny użytkownik robi to “zaledwie” 46 razy dziennie. W tym drugim przypadku wzięto jednak zapewne pod uwagę posiadaczy urządzeń z różnymi systemami operacyjnymi, a nie tylko iOS.

Warto przypomnieć, że Touch ID po raz pierwszy pojawił się w zaprezentowanym w 2013 roku iPhonie 5S. Później trafił również do iPadów – na początek Air 2 oraz Mini 3 (rok 2014). Od tej pory stał się standardem w urządzeniach Apple i jak widać, cieszy się niebywałą popularnością. Umożliwia jednak nie tylko odblokowywanie smartfona czy tabletu – odciskiem palca można autoryzować również m.in. zakupy w iTunes czy transakcje przy użyciu Apple Pay.

Źródło: MacRumors

Komentarze

 • Konrad Uroda-Darłak

  Zależnie od dnia, to pewnie i drugie tyle potrafię zrobić :P Choć czasem ilość odblokowań wynosi równe 0 ^^

  EDIT. A tak w ogóle skąd oni to wiedzą? o.O

 • 85D

  Nie majà diody powiadomień haha to sięgajà co 10min i sprawdzajà czy coś nie doszło. Beczka śmiechu.

  • Dzodzo

   Albo wiedza ze sie nie zacina jak android i sprawdzaja tak sobie dla przyjemnosci a nie tylko jak musza jak to na androidzie wiecznie zmulonym i juz sie odechciewa
   To ci dopiero beczka smiechu

   • 85D

    Sprawdzaja tak sobie dla przyjemności?haha toż to choroba psychiczna. Ja odblokowuje smarta wtedy kiedy chce coś na nim zrobić, ewentualnie kiedy widze jakieś nieodebrane zdarzenia która sygnalizuje dioda. Życie jest za krótkie aby gapić się w tel bez celu jak sroka w gnaty. I tak, używałem iphona, mam też inny sprzęt z ios, i podtrzymuje -brak diody powiadomień to jak wykastrować smartfon i zostawić go na polu walki z kikutami. Niewyobrażam sobie odblokowywać go milion razy żeby sprawdzić czy czasami coś nie doszło. To jest chore i patologiczne.

    • Dzodzo

     Pfff dobra dziadek zyj sobie dalej w XIX wieku

 • Paweł

  Przeciętny użytkownik iPhone’a to terrorysta.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona