Netflix
Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels.

Netflix z reklamami. Wiemy, ile może kosztować

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że wzrost cen jest nieunikniony i nie omija również serwisów streamingowych. Żeby przez wyższe ceny nie stracić subskrybentów, firmy wprowadzają wersję swoich serwisów z reklamami. Szczegóły takiego rozwiązania podał już Disney+. Teraz pojawiły się doniesienia o cenie Netfliksa z reklamami.

Netflix i reklamy – dobre połączenie?

Netflix nie może już pozwolić sobie na dalsze straty liczby subskrybentów. Warto przypomnieć, że w pierwszym kwartale 2022 roku serwis stracił 200 tysięcy klientów. Po przedstawieniu tych wyników akcje firmy straciły 25% wartości. By zyskać nowych subskrybentów, a przede wszystkim nie stracić tych obecnych, Netflix wprowadzi wersję swojej platformy z reklamami.

Czy reklamy będą uciążliwe i będzie ich sporo? Według informacji Bloomberga klienci, którzy zdecydują się na Netflix z reklamami, zobaczą ich około 4 minuty na każdą godzinę oglądania. Taka sama ilość treści reklamowych ma pojawić się w tańszej wersji platformy Disney+. Netflix ma wyświetlać reklamy przed rozpoczęciem materiału oraz w trakcie jego odtwarzania.

Netflix
(fot. Deepak, CC-0)

Wiemy, ile będzie kosztować wersja z reklamami

Obecnie Netflix w Stanach Zjednoczonych kosztuje 9 dolarów (równowartość ~43 złotych) za plan Basic, 15,49 dolara (~74 złote) za plan Standard oraz 19,99 dolara (~95 złotych) za wersję Premium. Według informacji Bloomberga, wersja serwisu z reklamami ma kosztować 7 – 9 dolarów (~ 33-43 złotych).

Wcześniej pojawiały się doniesienia, że plan z reklamami ma wejść na rynek do końca tego roku. Najnowsze informacje potwierdzają te doniesienia. Do końca tego roku taka wersja serwisu pojawi się jednak tylko na kilku rynkach.

Pełne wdrożenie Netfliksa z reklamami ma nastąpić w 2023 roku.

Platformy VOD z reklamami możemy więc spodziewać się w Polsce już w przyszłym roku. Przypomnijmy, że obecnie podstawowa wersja tego serwisu w naszym kraju kosztuje 29 złotych. Za wersję Standard i Premium Polacy płacą, odpowiednio, 43 oraz 60 złotych.

Można się więc spodziewać, że wersja z reklamami będzie kosztować mniej niż 29 złotych za miesiąc.