Netflix fot. Tabletowo.pl
(fot. Tabletowo.pl)

Zgadnijcie, jak mocno Netflix wyprzedza HBO GO w Polsce

Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video, Player czy wszystkie naraz? Trudno wybrać najważniejszą usługę streamingu wideo, kiedy ma się do dyspozycji tak wiele opcji. Z których z nich Polacy korzystają najczęściej?

Netflix rządzi

JustWatch postanowiło zlecić badanie dotyczące tego, z których usług streamingu wideo korzysta się w Polsce. Co prawda lider może być tylko jeden, ale czy da się ustalić, jak mocno Netflix wyprzedza inne platformy pod względem subskrybentów? Otóż można.

Czwarty kwartał 2021 roku właściwie utwierdził dominację Netfliksa w Polsce. Serwis zawłaszczył sobie około 36% całego rynku VOD w naszym kraju. Hegemon nie ustępuje nikomu – drugie pod względem popularności HBO GO ma jakieś 21%. Na trzecim miejscu uplasowało się Amazon Prime Video z 15%.

Interesujący pojedynek dotyczy czwartej pozycji. Zajmują ją ex aequo Player oraz Apple TV+. Niestety, nie dotyczą nas statystyki Disney+, bo w naszym kraju usługa ta nie będzie dostępna jeszcze przez kilka miesięcy.

Na drugim wykresie widzimy, jak w ciągu całego 2021 roku kształtował się udział poszczególnych serwisów w polskim rynku VOD. Od stycznia ubiegłego roku największe zyski użytkowników (+3%) może zaliczyć sobie Apple+. W tym samym czasie z wyraźnym spadkiem zainteresowania musiało sobie poradzić Amazon Prime Video (-4%).

Czy powyższe badania odzwierciedlają Wasze doświadczenia? Osobiście przyznaję, że rzeczywiście praktycznie nie korzystam z Playera, za to Netflix jest u mnie odpalany niemal codziennie. Wychodzi na to, że podobnie dzieje się w wielu polskich domach.