(fot. Mateusz Budzeń)

NaviExpert z długo wyczekiwaną funkcją. Nawigacja dostała obsługę Apple CarPlay

iOS 12, który w finalnym wydaniu został udostępniony we wrześniu zeszłego roku, przyniósł jedną kluczową zmianę w CarPlay. Oprogramowanie Apple przeznaczone do używania w samochodzie wreszcie otrzymało obsługę zewnętrznych nawigacji. Do grona nawigacji, z których można już korzystać w CarPlay, dołączyła właśnie NaviExpert.

Przed iOS-em 12, właściciele iPhone’ów korzystający z oprogramowania CarPlay byli ograniczeni wyłącznie do Map Apple. Nie jest to zła nawigacja, ale chociażby w Polsce wypada gorzej od konkurencyjnych Map Google. Nie powinno więc dziwić, że informacja o obsłudze zewnętrznych nawigacji została przyjęta z dużym entuzjazmem. Muszę przyznać, że naprawdę nie mogłem się doczekać, gdy wreszcie po podłączeniu iPhone’a do systemu infotainment, będę mógł używać usługi Google lub innej nawigacji.

NaviExpert dołącza do nawigacji dostępnych w Apple CarPlay

Użytkownicy CarPlay mogą już korzystać z Map Google, nawigacji Waze czy Auto Mapy. Od dzisiaj do tego grona dołącza NaviExpert. Obsługa CarPlay została wprowadzona w wersji 4.3, która właśnie została udostępniona w sklepie App Store.

Nawigacja NaviExpert, tak samo jak produkty konkurencji, została dostosowana do wyświetlania w CarPlay. Interfejs został bowiem zaprojektowany zgodnie z wytycznymi Apple, co ma pozytywnie przełożyć się na jego czytelność i zwiększyć komfort używania nawigacji podczas prowadzenia samochodu. Otrzymujemy więc najważniejsze informacje, a poszczególne elementy interfejsu są odpowiednio duże.

NaviExpert w Apple CarPlay. (fot. NaviExpert)

NaviExpert ma kilka przewag nad Mapami Google. Nawigacja oferuje bowiem informacje o fotoradarach i kontrolach policji, a także pokazuje obowiązującą na danym odcinku maksymalną prędkość. Należy pamiętać, że z pełnej wersji aplikacji można za darmo korzystać tylko przez 14 dni. Później wymagane jest wykupienie abonamentu.

NaviExpert w CarPlay – jak uruchomić nawigację?

W celu rozpoczęcia korzystania z nawigacji w CarPlay należy pobrać aplikację NaviExpert z App Store. Następnie musimy podłączyć smartfon do systemu infotainment – zależnie od posiadanego samochodu, połączenie wymaga posiadania kabla lub realizowane jest bezprzewodowo. Ikona NaviExpert powinna pojawić się na ekranie CarPlay. To już wszystko, teraz wystarczy po prostu włączyć nawigację.

Polecamy także:

W LINK4 bezpieczna jazda się opłaca. Rekordzista otrzymał nagrodę o wartości ponad 1200 zł

źródło: materiały prasowe