iPhone XR
iPhone XR (fot. Miłosz Starzewski/Tabletowo.pl)

Najpopularniejszy smartfon 2019 roku? Został nim najtańszy z iPhone’ów

Osoby śledzące rynek mobilny raczej nie będą zdziwione, gdy dowiedzą się, że najlepiej sprzedającym się modelem smartfona w ubiegłym roku okazał się Apple iPhone XR.

To było do przewidzenia, ponieważ najpopularniejszym smartfonem pierwszej połowy 2019 roku był ten sam model smartfona – iPhone XRApple dokończyło tylko dzieła i przypieczętowało swoją „wygraną” w kolejnych miesiącach, czyniąc ze swojego najtańszego iPhone’a bestseller – w sumie w całym ubiegłym roku sprzedano 46,3 mln sztuk tego modelu.

Na drugim miejscu znalazł się następca iPhone’a XRczyli iPhone 11Trafił do 37,3 mln nabywców.

Najpopularniejszy smartfon 2019 roku? Został nim najtańszy z iPhone'ów

Kolejne trzy miejsca należą do smartfonów Samsunga:

Kolejne miejsca zajęły: Apple iPhone 11 Pro Max, iPhone 8, Xiaomi Redmi Note 7, Apple iPhone 11 Pro Samsung Galaxy J2 Core.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Wychodzi więc na to, że w ubiegłym roku dziewięć z dziesięciu najchętniej kupowanych smartfonów pochodziło od Apple lub Samsunga. Jedynym producentem, któremu udało się sprzedać znaczącą liczbę urządzeń nie pochodzących od firm z USA lub Korei Południowej, było Xiaomi. Redmi Note 7 okazał się być naprawdę popularnym telefonem.

Dominacja Apple i średniaki Samsunga

Jak widać, Apple potrafi praktycznie z każdego modelu smartfona zrobić hit sprzedażowy. Jest jedynym producentem, który do listy najlepiej sprzedających się smartfonów 2019 roku wprowadził flagowce. Najbliżej do takiego określenia jest Samsungowi Galaxy A50, choć to zaledwie średniak. Bardzo podobna sytuacja występowała w ubiegłym roku, z tą różnicą, że w okolicach miejsca zajmowanego obecnie przez Xiaomi, znajdował się Huawei P20 Lite.

iPhone XR – „średniak” według Apple (recenzja)

źródło: Omdia przez Apple Insider, Phone Arena