fot. Sarang Sheth

Szykujcie portfele! Nadciąga składana Motorola RAZR

Wyścig na najlepszy składany smartfon upadł, zanim rozkręcił się na dobre. Na ten moment w grze zdaje się być tylko Samsung i Huawei. Reszta stawki albo dała sobie spokój z tego typu konstrukcjami, albo – jak Xiaomi – rozwija własne wizje telefonów przyszłości. Warto jednak przygotować się na małe tąpnięcie w tym segmencie rynku. Oto bowiem do akcji włącza się Motorola.

O Motoroli RAZR pisaliśmy Wam już kilkukrotnie. Zresztą o samym telefonie wiemy już całkiem sporo. Gdybyście szukali jakichś podobieństw między składakami od Motoroli oraz pozostałych firm, to – owszem – można znaleźć wspólny mianownik. Jest nim opóźnienie w produkcji i zwlekanie z wprowadzeniem swojego produktu na rynek. Taką drogę przeszedł Samsung, przechodzi Huawei, a Motorola zdecydowała się nie wyłamywać z tego trendu.

Zaczynam zbierać kasę na składaną Motorolę RAZR, bo będzie dostępna w Europie!

Początkowe raporty sugerowały, że nowy RAZR zadebiutuje na przełomie lata i jesieni. Lato – niestety – już się skończyło. Wraz z jesienną szarugą i coraz krótszymi dniami pojawiła się informacja o tym, jakoby Motorola była już bardzo blisko zaprezentowaniu światu efektu swoich prac. By uniknąć wpadek, firma daje sobie jeszcze trochę czasu, a ostateczna wersja produktu powinna zostać oficjalnie zaprezentowana światu pod koniec roku, najpewniej na przełomie listopada i grudnia.

Motorola, proszę, niech właśnie tak wygląda Twój składany smartfon – jestem zauroczony tym projektem

Wiemy, że telefon będzie takim trochę „budżetowym składakiem”. Dobrze akcentuje to procesor, którym ma zostać średniopółkowy Snapdragon 710. Urządzenie ma dostać 4/6 GB pamięci RAM oraz składany pionowo, 6,2-calowy ekran OLED. Możemy domniemywać, że telefon będzie pracował pod kontrolą niemal czystego, najpewniej tylko trochę zmodyfikowanego Androida. Szczegółowa specyfikacja aparatów oraz możliwa wycena wciąż pozostają w sferze plotek i domniemań. Coś mi jednak mówi, że warto czekać.

Zwłaszcza, że – jak możemy wywnioskować z poprzednich przecieków – składana Motorola trafi do sprzedaży w Europie.

źródło: XDA Developers