Motorola Razr 5G
Motorola Razr 5G

Nadciąga kolejna Motorola RAZR. Wspaniale, że składanych smartfonów jest coraz więcej

Minęły już czasy, w których właściwie jedynym producentem składanych smartfonów był Samsung. Owszem, wciąż ma dominującą pozycję na tym wschodzącym rynku, ale już nie jest sam. O swojej obecności zamierza przypomnieć Motorola RAZR – w swojej kolejnej odsłonie.

Składany RAZR raz jeszcze

OPPO, vivo, Huawei czy Honor – to wszystko producenci, którzy postanowili dołączyć do Samsunga w oferowaniu składanych smartfonów. Swoją cegiełkę dołożyła też swego czasu Motorola, fundując fanom marki swoisty powrót do przeszłości wraz z modelem RAZR.

Motorola RAZR z elastycznym wyświetlaczem zdążyła zyskać już dwie generacje. O ile RAZR 5G był tylko nieznacznie przeprojektowaną „poprawką” pierwszej składanej Motki, tak nadchodzące urządzenie ma być czymś wyjątkowym i opracowanym od nowa.

Smartfon o o kryptonimie Maven, ma nareszcie zyskać iście flagową specyfikację. Jego premiera ma ponoć odbyć się latem. Do sieci przedostały się jego pierwsze zdjęcia.

Nadal składany jak telefon z klapką, ale lepszy

Nowa Motorola bardziej przypominać będzie Samsunga Galaxy Z Flip 3 niż swoich poprzedników. Wydatny „podbródek” nareszcie ma zniknąć, a czytnik linii papilarnych zostanie zintegrowany z przyciskiem zasilania.

Ulepszona zostanie także sekcja fotograficzna, gdyż zamiast pojedynczego oczka aparatu, główny moduł będzie dysponował 50-megapikselową matrycą (z obiektywem f/1.8) oraz drugim sensorem 13 Mpix (z ultraszerokokątnym obiektywem oraz opcją robienia zdjęć makro). Przedni aparat zyska rozdzielczość 32 Mpix.

Nie jest jasne, jaki procesor znajdzie się w trzewiach nowej składanej Motoroli. Planowo wykorzystany miał zostać Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, ale ze względu na opóźnienia w jego dostawach, trudno mówić o tym jak o czymś pewnym. Konfiguracje pamięci mają obejmować opcje z 8 GB lub 12 GB RAM oraz 256 GB lub 512 GB miejsca na system i dane.

Pod koniec lipca lub na początku sierpnia nowy RAZR ma być dostępny w Chinach, by później Motorola rozszerzyła dostępność urządzenia na kolejne rynki. W dystrybucji powinny pojawić się dwie opcje kolorystyczne: Quartz Black oraz Tranquil Blue.

Przy okazji warto wspomnieć o innych – choć już znacznie dalszych planach Motoroli względem nowoczesnych smartfonów. Otóż producent rozpoczął kolejny etap prac nad smartfonami z rozwijanym ekranem. Być może będzie to następny duży projekt Motoroli. Na razie jednak – czekamy na nowy model RAZR!