Na te funkcje w Apple Watch jeszcze poczekamy

Z pewnością istnieją osoby, które wstrzymały się z zakupem nowego Apple Watcha, czekając na kolejną edycję wypełnioną dodatkowymi funkcjami. Jeżeli jednak ktoś czekał na glukometr i pomiar ciśnienia krwi, to powinien uzbroić się w ogromne pokłady cierpliwości.

Reklama

Apple Watch z glukometrem dopiero za kilka lat

Smartwatche od Apple co roku kuszą nowymi usprawnieniami. Dla jednych ważny jest ekran zajmujący większą powierzchnię tarczy, podczas gdy ktoś inny zwróci uwagę na szybsze ładowanie. Firma stara się też co jakiś czas dorzucić nowy czujnik i zmierzyć kolejny parametr ciała klienta. W najnowszym Apple Watchu pojawił się np. pulsoksymetr, który sprawdza poziom natlenienia krwi. Na kilka wyczekiwanych czujników klientom przyjdzie jednak jeszcze trochę poczekać.

Apple Watch
Na razie użytkownikom muszą wystarczyć te funkcje, które Apple Watch już oferuje (Źródło: Apple)

Pierwszym sensorem, na który poczekamy najdłużej, jest zapowiedziany w zeszłym roku glukometr. Mark Gurman w newsletterze „Power On” dla Bloomberga podaje, że funkcja pomiaru poziomu cukru we krwi pojawi się bardzo późno.

Nie zdziwiłbym się, gdyby glukometr pojawił się dopiero w drugiej połowie dekady.Mark Gurman

O wiele szybciej, choć również nieprędko, powinna natomiast pojawić się funkcja pomiaru ciśnienia krwi. Choć Apple aktywnie pracuje nad tym rozwiązaniem, patentując różne technologie, to Mark Gurman wierzy, że od wprowadzenia tej funkcji dzielą nas 2-3 lata.

Apple jeszcze długo zatem będzie pozostawać w tyle za konkurencją, ponieważ funkcję pomiaru ciśnienia krwi oferują już m.in. Samsung Galaxy Watch 4, Galaxy Watch 3 oraz Galaxy Watch Active 2, a także zaprezentowany niedawno Huawei Watch D.

A co z pomiarem temperatury ciała? Funkcja jest opracowywana co najmniej od 2019 roku, a niektórzy sugerowali, że czujnik pojawi się już w Apple Watch series 8. Gurman nie podziela tego optymizmu. Twierdzi, że pomiar temperatury ciała widniał w tegorocznych planach, ale dyskusje o tej funkcji ostatnio przycichły.

Jak widać, mimo że Apple ma ambitne plany wobec swojego smartwatcha, to najbardziej wyczekiwane funkcje nie pojawią się tak szybko, jak klienci mogliby oczekiwać.