Google Play Music

Muzyka Google Play nie jest już dostępna. Czy komuś jest żal?

W końcu musiało to nastąpić. Muzyka Google Play jest właśnie wyłączana. Tak, to definitywny koniec usługi.

Reklama

Kolejna usługa uśmiercona przez Google

Trzeba przyznać, że w Google sporo się dzieje i firma często prezentuje nowe produkty. Dotyczy to szczególnie usług. Niektóre z nich odnoszą ogromny sukces, z kolei inne spotykają się z niskim zainteresowaniem. Nie pomaga nawet silna pozycja firmy i różne formy promowania nowych produktów. Finalnie, produkty, które nie zdobyły zbyt wielu użytkowników, są często uśmiercane.

Na wirtualnym cmentarzyku Google pojawił się kolejny nagrobek (fot. killedbygoogle.com)

Co więcej, Google ma na koncie już tyle „zabójstw”, że powstała nawet specjalna strona internetowa, prezentująca produkty z Mountain View znajdujące się obecnie na cmentarzysku.

To już koniec. Czas pożegnać usługę Muzyka Google Play

Informacja o wyłączeniu usługi nie powinna nikogo dziwić. Google już od dłuższego czasu informowało, że zamierza pozbyć się kolejnego produktu, który finalnie zostanie zastąpiony przez YouTube Music. Jak już wspomniałem we wstępie – to musiało w końcu nastąpić.

Użytkownicy zgłaszają, że po wejściu na stronę Muzyka Google Play widzą komunikat o wyłączeniu usługi. Oczywiście nie można już słuchać muzyki, dostępne są tylko dodatkowe opcje.

(fot. Tabletowo.pl)

Google przygotowało kilka propozycji dla użytkowników. Po pierwsze, mogą oni przenieść playlisty i muzykę do YouTube Music, czyli nowej muzycznej usługi z Mountain View. Po drugie, dostępna jest opcja pobrania biblioteki. Po trzecie, możemy usunąć historię rekomendacji, a także wcześniej utworzoną bibliotekę muzyki.

Należy pamiętać, że wraz z usługą uśmiercone zostaną także mobilnej aplikacje. Dotyczy to zarówno wersji na Androida, jak i tej skierowanej dla właścicieli iPhone’ów i iPadów.

Warto się pospieszyć

Firma wyraźnie komunikuje, że przeniesienie konta i biblioteki do YouTube Music będzie dostępne tylko przez określony czas. Warto się więc pośpieszyć, szczególnie jeśli mamy sporo różnych playlist, których nie chcielibyśmy stracić.

Warto zaznaczyć, że cały proces jest przeprowadzany stopniowo. W związku z tym, jeszcze nie wszyscy użytkownicy mogą widzieć komunikat o zamknięciu usługi Muzyka Google Play.