Reklama
spotify apple music yotube music
źródło: Tabletowo.pl

YouTube Music pojawiło się na Android TV. Do ideału brakuje sporo

Coraz więcej osób korzysta z Android TV – czy to za sprawą „inteligentnych” telewizorów, czy różnego rodzaju przystawek. W obrębie aplikacji YouTube na ten system, pojawiła się zakładka YouTube Music. Wygląda jednak na to, że na dopracowanie tej funkcji będziemy musieli trochę poczekać.

Reklama

Usługa muzyczna Google stopniowo rozwija się i zdobywa coraz większą popularność. Już w lutym tego roku mówiło się, że YouTube Music ma 271 milionów aktywnych użytkowników, z czego niemal połowa zdecydowała się płacić za plan premium.

YouTube Music na Android TV

Wobec tego nie powinien dziwić nas fakt, że YouTube Music trafia na kolejne platformy. Pojawiły się doniesienia, że z usługi można korzystać na urządzeniach z Android TV – z tym, że wcale nie w bezpośredni sposób.

Okazuje się bowiem, że platforma YouTube Music pojawiła się jako zakładka w istniejącej już aplikacji YouTube for Android TV. Jeśli tylko taka funkcja pojawiła się w Waszej aplikacji, to na pewno ją znajdziecie – zwłaszcza, że jest opatrzona logo serwisu.

Każdy kij ma dwa końce

Z jednej strony, dla abonentów YouTube Music ta nowość jest powodem do radości. W końcu teraz również z poziomu telewizora można korzystać chociażby ze spersonalizowanych playlist czy sugerowanych piosenek. Niestety, do ideału sporo brakuje.

YouTube Music na Android TV
YouTube Music na Android TV (fot. Android Police)

Największą bolączką wydaje się być brak odtwarzania w tle – a przecież to jeden z głównych powodów, dla których można zdecydować się na płatną subskrypcję. Inne funkcje również wydają się być mocno okrojone – poczynając od braku zsynchronizowanych napisów i przesłanej przez siebie muzyki, przez zerowe możliwości zarządzania playlistami, aż po takie smaczki jak konieczność oglądania wideo oraz brak funkcji shuffle i powtarzania.

YouTube Music na Android TV
YouTube Music na Android TV (fot. Android Police)

Słowem – brakuje wszystkiego, z czego korzystamy w aplikacjach muzycznych i niemal większości tego, co zachęca do korzystania z YouTube Music. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że w nadchodzących tygodniach Google zabierze się za dodawanie brakujących funkcji. Póki co, nie ma powodów do radości – choć to zawsze krok w dobrą stronę.