MSI Spatium M480 Play
fot. MSI

MSI wypuszcza SSD dla PlayStation 5

MSI coraz bardziej rozpędza się w wydawaniu dysków SSD. Miesiąc temu zadebiutował cały wachlarz tańszych dysków tajwańskiego producenta, natomiast jeszcze wcześniej, bo pod koniec ubiegłego roku, do sprzedaży weszła flagowa propozycja. Teraz firma prezentuje całkowicie nową konstrukcję, która w głównej mierze została stworzona z myślą o konsolach PlayStation 5.

MSI Spatium M480 Play – flagowy dysk SSD dla konsol PlayStation 5

Konsole najnowszej generacji mają to do siebie, że są (wreszcie!) wyposażane w szybkie półprzewodnikowe dyski SSD M.2 PCI-Express. Dla przykładu, PlayStation 5 bazowo ma na pokładzie jeden dysk o pojemności „tylko” 825 GB, natomiast Sony daje możliwość rozbudowy przestrzeni dyskowej, bowiem drugie złącze M.2 jest wolne. Z tego względu, producenci coraz chętniej wprowadzają dyski półprzewodnikowe, stworzone z myślą o najnowszych konsolach.

Niemniej, aby taki dysk mógł trafić do konsoli, musi spełniać pewne kryteria – przede wszystkim pod względem specyfikacji (obecność interfejsu PCI-Express 4.0 wymagana!), a także wymiarów, które nie mogą przekroczyć określonych wartości.

SSD MSI Spatium M480 Play
fot. MSI

Najnowszy SSD od MSI, czyli Spatium M480 Play spełnia wszystkie te wymogi. Urządzenie ma na pokładzie kości NAND 3D bufor pamięci podręcznej DRAM, czy też pamięć cache SLC – oferuje zapis sekwencyjny na poziomie 7000 MB/s. Natomiast odczyt sekwencyjny nie jest znacząco wolniejszy, bo sięga do 6800 MB/s.

Poza interfejsem PCIe 4. generacji znajdziemy tu kontroler zgodny z protokołem NVM-Express 1.4. Dysk ma też funkcje LPDC ECC i E2E Data Protection, które mają za zadanie korygować błędy danych w czasie rzeczywistym – dzięki temu SSD ma cechować się długoletnią pracę wyrażaną wysokim wskaźnikiem TB. Dysk jest objęty 5-letnią gwarancją producenta.

MSI Spatium M480 Play
fot. MSI

Całość ma na pokładzie także aluminiowy radiator, który z racji na odpowiednie wymiary, zmieści się do konsoli Sony.

MSI Spatium M480 Play może nadać się zarówno dla użytkowników rozszerzających pamięć w PlayStation 5, jak i komputerach osobistych PC. Najnowsza propozycja tajwańskiego producenta będzie dostępna w dwóch wersjach – 1 TB w kwocie 839 złotych oraz 2 TB w cenie 1619 złotych.