Autostrada (fot. Pexels)

Od teraz aplikacja mPay oferuje płatności za przejazd autostradą A1

Jeśli regularnie korzystamy z aplikacji mPay i do tego często wykonujemy przejazdy autostradami, pewnie ucieszy nas wiadomość o wprowadzeniu nowej możliwości opłacenia trasy na autostradzie A1.

Reklama

Płać za autostradę przez mPay

Najnowsza aktualizacja aplikacji mPay, zarówno w wersji dla systemu Android, jak i na iOS, wprowadza kilka oczekiwanych nowości. Już od miesięcy było wiadomo, że program zaoferuje swoim użytkownikom możliwość opłacania przejazdów autostradą A1. Wdrożenie miało jednak spory poślizg.

Bilet e-autostradowy działa w tym wypadku identycznie jak w przypadku innych aplikacji pokroju Autopay, Spark, Orlen Pay a także mPay, w którym można dokonywać płatności także za inne odcinki autostrad w Polsce. System opiera się na kontakcie z kamerami videotollingu. Dojeżdżając do bramki na autostradzie, odczytywane są tablice rejestracyjne naszego pojazdu, a z wcześniej skonfigurowanego konta pobierana jest odpowiednia opłata.

Schemat działania jest podobny w wypadku przejazdów innym płatnym odcinkiem autostrad w Polsce: na przykład na odcinku Katowice – Kraków (A4). Trochę inny system obowiązuje na odcinkach Konin – Stryków (A2) i Wrocław – Sośnica (A4), gdzie deklarujemy „widełki” daty przejazdu.

Aplikacja mPay będzie dla mnie bardziej przydatna, kiedy do bogatej listy funkcji dołączona zostanie także możliwość zakupu biletu PKP Intercity. Powinna się ona pojawić w apce do końca lata, na mocy umowy zawartej z przewoźnikiem w lutym bieżącego roku.