Tak ma wyglądać Motorola RAZR 2020. Niektórzy nadal będą narzekać

Trudno powiedzieć, czy Motorola RAZR ma więcej fanów, czy hejterów, ale projekt ten najwyraźniej jest na tyle udany, że producent planuje wprowadzić na rynek kolejną generację. Wiemy już, jak będzie wyglądać Motorola RAZR 2020. Zmiany we wzornictwie są, choć nie drastyczne, dlatego niektórzy z pewnością ponownie znajdą powody do narzekań.

Motorola nie zapomina o swoim dorobku

Seria RAZR V3 zapisała się złotymi zgłoskami w historii firmy Motorola, ponieważ sprzedała się na całym świecie w ponad 130 mln egzemplarzy. Żaden inny telefon ani smartfon tej marki nie powtórzył tego sukcesu, choć usilnie, pod wodzą Lenovo, stara się ona odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Poprzednim „powrotem” serii RAZR, przynajmniej w założeniach, była linia Moto Z, ale prawdziwy comeback nastąpił dopiero pod koniec ubiegłego roku, kiedy to zaprezentowano Motorolę RAZR. Składany smartfon trafił do sprzedaży, również w Polsce, na początku bieżącego roku, a aktualnie wciąż można go kupić w obniżonej cenie.

Motorola RAZR
Motorola RAZR

Obniżka jest kolejnym sygnałem, że Motorola robi miejsce dla następnej generacji RAZR i Motorola RAZR 2020 wkrótce pojawi się na rynku – mówi się, że stanie się to już w przyszłym miesiącu. W tych doniesieniach musi być ziarenko prawdy, bowiem właśnie dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądać nowy składany smartfon kultowej marki.

Tak będzie wyglądać Motorola RAZR 2020

Na pierwszy rzut oka Motorola RAZR 2020 wygląda jak klon Motoroli RAZR z 2019 roku, lecz po chwili można dostrzec, że tzw. podbródek, który znajduje się pod ekranem, jest nieco mniejszy, a na dodatek zniknął z niego czytnik linii papilarnych. Na ten moment nie wiadomo jednak, czy Motorola zintegrowała skaner odcisków palców z wyświetlaczem, czy całkowicie z niego zrezygnowała, ewentualnie umieściła na bocznej krawędzi, której nie widać na udostępnionej przez Evana Blassa grafice.

składany smartfon Motorola RAZR 2020 foldable smartphone
Motorola RAZR 2020 (źródło: Evan Blass)

W przeszłości pojawiły się informacje, że nowa Motorola RAZR zaoferuje większy ekran niż poprzedniczka, bo nawet 6,7-calowy. Dzięki zmniejszeniu szerokości tzw. podbródka, smartfon powinien mieć podobne wymiary, a jednocześnie oddać swoim właścicielom znacznie większą powierzchnię roboczą.

Jeśli natomiast chodzi o część zewnętrzną, nie widać tu znaczących zmian. W zasadzie zauważyć można jedynie inne umieszczenie diody doświetlającej, aczkolwiek całość jednocześnie sprawia wrażenie bardziej „rozdętej”, a ładniej mówiąc – inaczej wyprofilowanej.

Motorola RAZR 2020 – specyfikacja

Oprócz większego wyświetlacza z być może ekranowym czytnikiem linii papilarnych, kolejna odsłona składanego smartfona marki Motorola zaoferuje m.in. procesor Qualcomm Snapdragon 765 ze zintegrowanym modemem 5G, a także 8 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej, choć niewykluczone, że producent przygotuje też inną (słabszą i potencjalnie tańszą) konfigurację.

Ponadto na liście parametrów mają znaleźć się jeszcze aparat 48 Mpix (na tyle) i 20 Mpix (wewnątrz) oraz akumulator(y) o pojemności 2845 mAh. Całość po wyjęciu z pudełka pracować będzie pod kontrolą systemu Android 10.