Motorola RAZR Blush Gold foldable smartphone
Motorola RAZR Blush Gold (źródło: Motorola)

Motorola RAZR 2 będzie miała bebechy ze średniej półki. Nie wiem, czy to dobry pomysł

Jak by tematu nie ugryźć, Motorola RAZR jest smartfonem ze wszech miar wyjątkowym. Forma, którą przyjął producent świetnie nawiązuje do kultowych telefonów z klapką sprzed lat. Wielu miało jednak za złe producentowi, że nie wyposażył jej w lepsze podzespoły. Druga generacja niewiele tu zmieni.

Reklama

Powtórka z rozrywki

Motorola RAZR 2 będzie lepsza to pierwszej generacji, którą poznaliśmy w 2019 roku, ale od razu ostudzę zapał tych, którzy spodziewają się diametralnej zmiany w podejściu producenta do stosowania najnowszych podzespołów – nic takiego nie nastąpi.

Reklama
Motorola RAZR 2019

Zgodnie z nowymi doniesieniami, w środku nie znajdziemy najwydajniejszego procesora, a średniopółkowy układ od Qualcomma – Snapdragona 765GTo ten sam chip, który odpowiada za działanie Redmi K30, a przecież smartfon ten ma już kilka miesięcy na karku. Mało tego, Qualcomm zdążył już zaprezentować następcę dla tego układu, czyli Snapdragona 768G. Odnoszę więc wrażenie, że już na starcie nowy składaniec Motoroli będzie po prostu… zacofany.

Podobna sytuacja będzie odczuwalna w kontekście zastosowanych aparatów. RAZR 2019 miał pojedynczą kamerę 16 Mpix, zaś RAZR 2 skorzysta najprawdopodobniej z sensora Samsung GM1. Użyto go na przykład w recenzowanej przez nas Motoroli G8 PlusNiektórzy producenci smartfonów korzystają już z drugiej generacji tej matrycy – ISOCELL Bright GM2 montowany jest choćby w Redmi Note 9 ProMotorola ewidentnie chce obciąć koszty produkcji, które zapewne kumulują się w „okolicach” elastycznego ekranu.

Tak może wyglądać nowa Motorola RAZR (źródło: USPTO via LetsGoDigital)

Inne elementy nie będą już tak mocno odbiegać od współczesnych urządzeń średniej klasy: smartfon ma dostać 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej, a ponadto zostać wyposażony w trochę większą baterię – 2845 mAh. To nadal mało, ale i tak widać postęp względem akumulatora 2510 mAh, który montuje się w edycji z 2019 roku.

Nie o podzespoły się boję

Choć dla niektórych średniopółkowy rodowód Motoroli RAZR 2 może będzie miał jakieś znaczenie, niedociągnięcia wewnątrz urządzenia będzie można wybaczyć, jeśli tylko mechanizm otwierania i zamykania klapki telefonu będzie działał bezbłędnie. Niektórzy rezygnowali z zakupu Motoroli RAZR tylko dlatego, że trwałość zastosowanego zawiasu była mocno dyskusyjna.

Jeśli jakość wykonania będzie bezbłędna, nowa składana Motka trafi do znacznie większej liczby klientów niż jej poprzedniczka. Wcale bym się o taki wynik sprawy nie pogniewał.

źródło: XDA Developers przez Android Authority

Reklama