Lenovo ThinkPhone by Motorola
źródło: Motorola

Ta aplikacja znajdzie się na Twojej nowej Motoroli. Do czego służy?

Motorola rozumie, jak ważne jest bezpieczeństwo poufnych danych przechowywanych na urządzeniach mobilnych. Dziś do wszechstronnej ochrony sprzętowo-programowej ThinkShield, dołączyła dedykowana smartfonom aplikacja Moto Secure.

Moto Secure – główne cechy

Głównym zadaniem najnowszej apki Motoroli, stanowiącej część platformy ThinkShield, jest sterowanie wybranymi funkcjami sprawiającymi, że Wasza prywatność oraz wrażliwe dane znajdą się w dobrych rękach.

motorola moto secure grafika
(źródło: Motorola)

Jedną z przykładowych funkcji jest opcja Ochrony sieci, która automatycznie powiadamia użytkownika, kiedy wykryje problem z bezpieczeństwem hotspota lub sieci Wi-Fi, do której jest podpięty smartfon. Ponadto możliwe jest zablokowanie wybranych aplikacji, aby nie korzystały z otwartych połączeń oraz sieci 2G w celu ochrony przed phishingiem (podszywaniem się pod osobę lub instytucję).

Osoby, które martwią się ludźmi gotowymi włamać się na ich telefon, ucieszy funkcja Bezpiecznego folderu. Wydzielone miejsce na wrażliwe dane możemy zabezpieczyć PIN-em oraz skorzystać z trybu maskowania. Wtedy ikona wybranej przez nas aplikacji i jej nazwa zostaje zastąpiona w celu ukrycia oprogramowania przed nazbyt ciekawskimi osobami.

motorola moto secure grafika
(źródło: Motorola)

Bezpieczny jak Motorola

Dodatkowe zabezpieczenia Moto Secure nie ominęły również ekranu blokady. Wśród dostępnych funkcji istnieje np. możliwość zablokowania opcji rozłączenia z siecią Wi-Fi lub komórkową bez uprzedniego odblokowania telefonu. Jeżeli przebywacie w miejscu, gdzie ktoś nazbyt zainteresowany Waszym smartfonem mógłby podejrzeć kod PIN, możliwe jest również uruchomienie zmiany kolejności klawiszy, aby nauka wzoru nie przyszła złodziejowi tak łatwo.

Ostatnim ważnym elementem jest Panel prywatności, który zbiera informacje dot. tego jak i kiedy aplikacje korzystały m.in. z kalendarza, kontaktów, mikrofonu czy aparatu w ciągu ostatnich 24 godzin. Jeżeli wpisy zaczęłyby budzić nasze wątpliwości, można z poziomu Moto secure zmieniać uprawnienia aplikacji oraz modyfikować opcje ochrony prywatności.

Oprogramowanie powinno być już dostępne w modelach Lenovo ThinkPhone by Motorola, moto g73 5G oraz moto g53 5G. W niedalekiej przyszłości każde urządzenie Motoroli z systemem Android 13 lub nowszym zyska możliwość zainstalowania aplikacji.