Wszystko, co wiemy o nowych Motorolach Edge i Edge+. Jest na co popatrzeć!

Ogłoszenie nowych smartfonów Motoroli jutro – a my już dziś możemy pokazać Wam kilka materiałów, które pojawią się na prezentacji. Przygotujcie się: oto flagowa Motorola Edge+ oraz niższy model Motorola Edge.

Motorola postanowiła nieco zmienić styl swoich urządzeń, co pociągnęło za sobą także nowe nazewnictwo. Flagowe smartfony tego producenta z serii Moto Z będą już jutro zamkniętym rozdziałem w rozwoju firmy. Nadchodzą świeże propozycje, nazwane Motorola Edge oraz Motorola Edge+.

Reklama

Motorola Edge+ prawdziwym flagowcem

(fot. Evan Blass)

Już pierwszy rzut oka na nowego flagowca Motoroli upewnia nas w przekonaniu, że będzie to coś nowego w wykonaniu firmy. Spory, 6,67-calowy, zakrzywiony po bokach ekran AMOLED Full HD+ 90 Hz robi dobre wrażenie dzięki wąskim ramkom – precz z notchem! Na przedni aparat trzeba było zarezerwować jednak miejsce, więc wyświetlacz ma otwór na kamerę. Nie wygląda to źle i nasuwa skojarzenia z produktami konkurencji.

W środku działa procesor Qualcomm Snapdragon 865 (2,84 GHz), co jest naturalnym wyborem dla urządzenia z najwyższej półki mającego premierę w tym roku. Do tego należy doliczyć 12 GB pamięci RAM i proszę bardzo – jawi się naszym oczom wydajny flagowiec.

Motorola zadbała też o to, żeby prądożerny modem 5G miał co jeść – bateria 5170 mAh z ładowaniem indukcyjnym wygląda na papierze bardzo dobrze. Nareszcie dostaniemy flagowca z nieco mocniejszym akumulatorem, umożliwiającym (mamy nadzieję) przynajmniej jeden intensywny, pełny dzień pracy na jednym ładowaniu. Producent nie zapomniał także o porcie słuchawkowym, czego zwykle próżno szukać w produktach konkurencji.

Motorola Edge+ nie powinna zawieść również pod względem fotograficznym – użyty zostanie w niej ten sam moduł kamery głównej co w Xiaomi Mi Note 10a więc 108-pikselowy Samsung ISOCELL Bright HMX. Przy matrycy 1/1.33″ efekty powinny być przynajmniej bardzo dobre. Kolejne dwa aparaty zyskają rozdzielczość 16 Mpix i 8 Mpix.

Wymiary flagowca to 161,1×71,3×9,5 mm. Sprzęt zadziała na Androidzie 10.

Motorola Edge będzie średniopółkowcem z 5G

Motorola Edge nie będzie tak mocna jak przedstawiciel najwyższej półki, ale też nie będzie miała się czego wstydzić. Procesor Qualcomm Snapdragon 765 (2,3 GHz) to solidny zawodnik, zwłaszcza jeśli w pamięci mamy fakt, że zintegrowano z nim modem 5G. W podstawowej wersji smartfon ma dostać 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, co pozostaje już pewnym standardem.

Ekran AMOLED 90 Hz będzie zapewne nieco mniejszy niż w Edge+, choć nie znamy dokładnych danych. Wiadomo jednak, że będzie wyświetlał obraz  Full HD+ i tak jak w mocniejszej wersji, będzie zachodził na boki obudowy oraz zostanie z nim zintegrowany czytnik linii papilarnych. W jego lewej górnej części znajdzie się otwór na aparat przedni (25 Mpix).

Z tyłu część obudowy zajmie wysepka z potrójnym aparatem: 64 Mpix, 16 Mpix i 8 Mpix. Wśród zalet nie zabraknie portu słuchawkowego, modułu NFC, głośników stereo oraz Dual SIM. Całość zasili bateria o pojemności 4500 mAh.

Niewykluczone, że w Polsce i reszcie Europy Motorole Edge Edge+ zostaną zaprezentowane pod innymi nazwami. To, czy tak będzie, stanie się jasne jutrzejszego wieczora, gdyż konferencja zaplanowana jest na godzinę 18:00. Być może dowiemy się wtedy także, ile za nowy model (lub modele) będziemy musieli zapłacić w naszym kraju.

źródło: @evleaks, informacja prasowa