Motorola logo
Motorola One Zoom / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Motorola Edge Lite może wyglądać właśnie tak, ale oby nie

Wszystkie dotychczasowe doniesienia na temat nowego smartfona Motorola Edge Lite brzmiały bardzo obiecująco. Pojawiła się jednak informacja, która kładzie się cieniem na poprzednich, dlatego mamy nadzieję, że producent nas w ten sposób nie zaskoczy.

Kilkanaście dni temu pojawiły się informacje o nowym smartfonie Motoroli o oznaczeniu kodowym XT2075, który rzekomo ma zadebiutować na rynku jako Motorola Edge Lite. Jednocześnie nie ma 100% pewności, czy producent zdecyduje się na taki dopisek. Teraz dodatkowo pojawiły się wątpliwości, czy to urządzenie w ogóle będzie się tak nazywało.

Niepewność ta wynika z faktu, że źródła, które dostarczały informacji o tym smartfonie, nie były w stanie jednoznacznie potwierdzić, czy model ten na 100% zostanie wyposażony w obustronnie zakrzywiony wyświetlacz, który – zdaje się – powinien być elementem charakterystycznym dla serii „Edge”.

Motorola Edge smartphone
Motorola Edge (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Co prawda (domniemany) dopisek „Lite” pozwalałby na pewne odstępstwo od – nazwijmy to – ustalonej normy, lecz z drugiej strony byłoby to zaskakującym posunięciem, szczególnie przy nazwie zawierającej słowo „Edge”, wskazujące na jakieś „zakrzywienie”.

Tak może wyglądać Motorola Edge Lite, ale oby nie

Evan Blass udostępnił render nowego smartfona Motoroli, który podpisał jako „moto g 5G by Motorola”. Wydawałoby się, że nie powinien mieć on nic wspólnego z Motorolą Edge Lite, lecz to, co widzimy na załączonej poniżej grafice, zaskakująco mocno pasuje do tego, o czym mówiło się w kontekście modelu Edge Lite.

Motorola Edge Lite 5G
źródło: Evan Blass

Przypomnę, że ostatnie doniesienia na temat Motoroli Edge Lite informowały o wyświetlaczu o proporcjach 21:9 z podwójnym aparatem w lewym górnym rogu (swoją drogą bardzo dziwnie wyglądającego, trzeba przyznać) oraz procesorze Qualcomm Snapdragon 765G ze zintegrowanym modemem 5G, a także poczwórnym aparacie na panelu tylnym z głównym sensorem o rozdzielczości 48 Mpix.

Przyznacie, że wszystko składa się w logiczną całość. Jedynym „ale” jest czytnik linii papilarnych, który według nieoficjalnych doniesień w Motoroli Edge Lite miał zostać zintegrowany z wyświetlaczem, a na udostępnionym przez Evana Blassa renderze widnieje na bocznej krawędzi.

Nie ukrywam, że osobiście mam mały mętlik w głowie, ale na szczęście już za tydzień wszystko powinno się wyjaśnić. Na 7 lipca 2020 roku Motorola zapowiedziała bowiem premierę nowego smartfona – tego dnia dowiemy się, czy Motorola Edge Lite i widoczny na zamieszczonym powyżej renderze smart-telefon to jeden i ten sam model, czy jednak nie.

Prywatnie liczę na ten drugi scenariusz, ale jednocześnie nie wykluczam tego pierwszego, ponieważ za dużo rzeczy tu do siebie pasuje. A trzeba też przecież brać pod uwagę możliwość, że Motorola na różnych rynkach może nazwać ten smartfon inaczej, co wcale nie byłoby wielką niespodzianką (zob. Motorola Moto G Pro).

Z dokładną specyfikacją smartfona, którego wciąż nazywamy Motorola Edge Lite, możecie zapoznać się w podlinkowanym poniżej artykule.

Polecamy również: