Motorola Edge Lite zapowiada się coraz lepiej

W portfolio Motoroli od dłuższego czasu wiało nudą i stagnacją – dopiero seria Edge przyniosła długo oczekiwany powiew świeżości. Producent wprowadził na rynek już dwa modele z tej linii, ale w przygotowaniu jest jeszcze trzeci, który zapowiada się coraz ciekawiej.

Reklama

To już kolejna wzmianka o tym smartfonie, co jasno daje do zrozumienia, że nieuchronnie zbliża się jego oficjalna premiera. Aktualnie nie ma pewności, co do jego nazwy – nie wiadomo, czy urządzenie to faktycznie będzie nosiło dopisek „Lite”, czy Motorola zdecyduje się na jakiś inny.

To jednak kwestia drugorzędna, gdyż naturalnie najważniejsza jest specyfikacja. A najnowsze informacje na temat Motoroli Edge Lite brzmią bardzo obiecująco.

Reklama

Motorola Edge Lite – specyfikacja

Według informacji przekazywanych przez serwis xda-developers, smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala, proporcjach 21:9 i rozdzielczości Full HD+ 2520×1080 pikseli, który będzie odświeżać obraz z częstotliwością 90 Hz. Dla porównania, Motorola Edge ma ekran o proporcjach 19,5:9.

Nie wiadomo natomiast, czy Motorola Edge Lite zostanie wyposażona w płaski, czy obustronnie zakrzywiony wyświetlacz. Serwis źródłowy podejrzewa jednak, że niemal na pewno nie będzie to „wodospadowy” ekran, jak w modelach Edge i Edge+.

Motorola Edge smartphone
Motorola Edge (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Co ciekawe, w przeciwieństwie do Motoroli Edge i Edge+, nadchodzący smartfon będzie miał większe wycięcie w lewym górnym rogu ekranu, bo musi się w nim zmieścić podwójny aparat do selfie i rozmów wideo. Składać się ma on z aparatu głównego o rozdzielczości 8 Mpix i pomocniczego 2 Mpix do wykrywania głębi.

Na tyle Motoroli Edge Lite znajdzie się natomiast poczwórny 48 Mpix (z sensorem Samsung ISOCELL Bright GM1) + 16 Mpix + 8 Mpix (ta sama matryca, co na przodzie) + 5 Mpix.

Motorola Edge smartphone
Motorola Edge (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Smartfon będzie miał na pokładzie również procesor Qualcomm Snapdragon 765G 2,4 GHz ze zintegrowanym modemem 5G, od 4 GB do 6 GB LPDDR4x RAM, od 64 GB do 128 GB pamięci wbudowanej typu UFS 2.1, moduł NFC i Dual SIM, a także ekranowy czytnik linii papilarnych i dedykowany klawisz do uruchamiania Asystenta Google.

Motorola Edge Lite od razu po wyjęciu z pudełka ma pracować pod kontrolą systemu Android 10. Za zasilanie smartfona odpowiedzialność weźmie zaś akumulator o pojemności ~4800 mAh z obsługą ładowania przewodowego przez USB-C o mocy 20 W (w zestawie znajdzie się zasilacz 18 W).

Motorola Edge Lite – premiera, dostępność

Jeszcze nie wiemy, kiedy Motorola oficjalnie zaprezentuje ten smartfon, ale ma on trafić też do Europy, więc niewykluczone, że i w Polsce będzie dostępny.

Mówi się także, że ma kosztować mniej niż Motorola Edge, za którą w naszym kraju trzeba zapłacić 2999 złotych – być może zbliży się cenowo do LG Velvet za 2599 złotych.

  1. Bardzo fajnie, gdyby Lite miało płaski ekran. Osobiście nie widzę, żadnej sensownej korzyści, dla stosowania takich wodospadowych ozdobników. Tylko czy wtedy nazwa „edge” jest potrzebna(?) Liczę też, że telefon będzie dość wąski, na co wskazują proporcje ekranu 21:9. Bateria większa niż u „Matki” i „ciotki z Ameryki” ;) Zapowiada się ciekawie… ten ekran na 90Hz robi jednak różnicę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama