Motorola Edge Lite zapowiada się coraz lepiej

W portfolio Motoroli od dłuższego czasu wiało nudą i stagnacją – dopiero seria Edge przyniosła długo oczekiwany powiew świeżości. Producent wprowadził na rynek już dwa modele z tej linii, ale w przygotowaniu jest jeszcze trzeci, który zapowiada się coraz ciekawiej.

To już kolejna wzmianka o tym smartfonie, co jasno daje do zrozumienia, że nieuchronnie zbliża się jego oficjalna premiera. Aktualnie nie ma pewności, co do jego nazwy – nie wiadomo, czy urządzenie to faktycznie będzie nosiło dopisek „Lite”, czy Motorola zdecyduje się na jakiś inny.

To jednak kwestia drugorzędna, gdyż naturalnie najważniejsza jest specyfikacja. A najnowsze informacje na temat Motoroli Edge Lite brzmią bardzo obiecująco.

Motorola Edge Lite – specyfikacja

Według informacji przekazywanych przez serwis xda-developers, smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala, proporcjach 21:9 i rozdzielczości Full HD+ 2520×1080 pikseli, który będzie odświeżać obraz z częstotliwością 90 Hz. Dla porównania, Motorola Edge ma ekran o proporcjach 19,5:9.

Nie wiadomo natomiast, czy Motorola Edge Lite zostanie wyposażona w płaski, czy obustronnie zakrzywiony wyświetlacz. Serwis źródłowy podejrzewa jednak, że niemal na pewno nie będzie to „wodospadowy” ekran, jak w modelach Edge i Edge+.

Motorola Edge smartphone
Motorola Edge (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Co ciekawe, w przeciwieństwie do Motoroli Edge i Edge+, nadchodzący smartfon będzie miał większe wycięcie w lewym górnym rogu ekranu, bo musi się w nim zmieścić podwójny aparat do selfie i rozmów wideo. Składać się ma on z aparatu głównego o rozdzielczości 8 Mpix i pomocniczego 2 Mpix do wykrywania głębi.

Na tyle Motoroli Edge Lite znajdzie się natomiast poczwórny 48 Mpix (z sensorem Samsung ISOCELL Bright GM1) + 16 Mpix + 8 Mpix (ta sama matryca, co na przodzie) + 5 Mpix.

Motorola Edge smartphone
Motorola Edge (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Smartfon będzie miał na pokładzie również procesor Qualcomm Snapdragon 765G 2,4 GHz ze zintegrowanym modemem 5G, od 4 GB do 6 GB LPDDR4x RAM, od 64 GB do 128 GB pamięci wbudowanej typu UFS 2.1, moduł NFC i Dual SIM, a także ekranowy czytnik linii papilarnych i dedykowany klawisz do uruchamiania Asystenta Google.

Motorola Edge Lite od razu po wyjęciu z pudełka ma pracować pod kontrolą systemu Android 10. Za zasilanie smartfona odpowiedzialność weźmie zaś akumulator o pojemności ~4800 mAh z obsługą ładowania przewodowego przez USB-C o mocy 20 W (w zestawie znajdzie się zasilacz 18 W).

Motorola Edge Lite – premiera, dostępność

Jeszcze nie wiemy, kiedy Motorola oficjalnie zaprezentuje ten smartfon, ale ma on trafić też do Europy, więc niewykluczone, że i w Polsce będzie dostępny.

Mówi się także, że ma kosztować mniej niż Motorola Edge, za którą w naszym kraju trzeba zapłacić 2999 złotych – być może zbliży się cenowo do LG Velvet za 2599 złotych.