Motorola Edge Plus screen display
Motorola Edge+ (źródło: Motorola)

Motorola chyba chce się pobić o klienta z LG

Najwięcej uwagi przyciągają przepychanki i potyczki pomiędzy największymi producentami smartfonów na świecie, jednak wkrótce może dojść do bardzo ciekawego pojedynku pomiędzy Motorolą i LG. Bez względu na to, kto wygra, skorzystają na nim klienci.

Motorola Edge Lite nadchodzi

Okazuje się, że rodzina Edge nie będzie miała tylko dwóch przedstawicieli. Jak wynika z najnowszych, nieoficjalnych doniesień, Motorola pracuje nad modelem Edge Lite. Mimo „lekkiego” dopisku, zaoferuje on bardzo dużo.

Motorola Edge Plus smartphone
Motorola Edge+ (źródło: Motorola)

O pracach nad tym smartfonem doniósł Ishan Agarwal, który regularnie dostarcza wiarygodnych informacji o planach największych producentów z branży urządzeń mobilnych. Według niego, Motorola Edge Lite zostanie wyposażona w procesor Qualcomm Snapdragon 730G lub Snapdragon 765G. Bardziej prawdopodobny wydaje się jednak ten drugi scenariusz.

Motorola Edge Lite – specyfikacja

Ishan Agarwal wspomina bowiem, że nadchodzący smartfon nosi oznaczenie kodowe XT2075. A tak się składa, że urządzenie o dokładnie takim samym oznaczeniu odnaleziono w bazie FCC i amerykańska Federalna Komisja Łączności podała, że obsługuje ono 5G, więc na jego pokładzie prawdopodobnie znajduje się właśnie procesor Qualcomm Snapdragon 765G, gdyż Snapdragon 730G nie ma modemu 5G.

Z kolei inny z leaksterów, Mukul Sharma, odnalazł na stronie jednego z europejskiego dystrybutorów smartfonów model o takim samym oznaczeniu XT2075 i w jego opisie podano informację, że obsługuje ono technologię 5G, a do tego oferuje 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej.

Motorola Edge Lite może powalczyć z LG Velvet

Na razie wszystko wskazuje na to, że nowy członek serii Edge, mimo dopisku „Lite”, będzie bardzo ciekawą propozycją. Jeżeli Motorola nie zrezygnuje z obustronnie zakrzywionego wyświetlacza, to Edge Lite może porywalizować bezpośrednio z LG Velvet, który jest od dziś dostępny w Polsce.

LG Velvet smartphone
LG Velvet (źródło: LG)

Oba smartfony wyglądałyby bowiem bardzo podobnie i prawdopodobnie kosztowały mniej więcej tyle samo (za Motorolę Edge trzeba zapłacić w Polsce 2999 złotych). Na ostateczną decyzję o zakupie wpłynęłyby wówczas szczegóły, jak na przykład LG Dual Screen i obsługa bezprzewodowego ładowania w LG Velvet.

Czym natomiast będzie kusić Motorola Edge Lite, oprócz obsługą sieci 5G w jeszcze niższej cenie? Zobaczymy, gdy dowiemy się na jej temat czegoś więcej.