Motorola Edge Plus screen display
Motorola Edge+ (źródło: Motorola)

Motorola chyba chce się pobić o klienta z LG

Najwięcej uwagi przyciągają przepychanki i potyczki pomiędzy największymi producentami smartfonów na świecie, jednak wkrótce może dojść do bardzo ciekawego pojedynku pomiędzy Motorolą i LG. Bez względu na to, kto wygra, skorzystają na nim klienci.

Motorola Edge Lite nadchodzi

Okazuje się, że rodzina Edge nie będzie miała tylko dwóch przedstawicieli. Jak wynika z najnowszych, nieoficjalnych doniesień, Motorola pracuje nad modelem Edge Lite. Mimo „lekkiego” dopisku, zaoferuje on bardzo dużo.

Motorola Edge Plus smartphone
Motorola Edge+ (źródło: Motorola)

O pracach nad tym smartfonem doniósł Ishan Agarwal, który regularnie dostarcza wiarygodnych informacji o planach największych producentów z branży urządzeń mobilnych. Według niego, Motorola Edge Lite zostanie wyposażona w procesor Qualcomm Snapdragon 730G lub Snapdragon 765G. Bardziej prawdopodobny wydaje się jednak ten drugi scenariusz.

Motorola Edge Lite – specyfikacja

Ishan Agarwal wspomina bowiem, że nadchodzący smartfon nosi oznaczenie kodowe XT2075. A tak się składa, że urządzenie o dokładnie takim samym oznaczeniu odnaleziono w bazie FCC i amerykańska Federalna Komisja Łączności podała, że obsługuje ono 5G, więc na jego pokładzie prawdopodobnie znajduje się właśnie procesor Qualcomm Snapdragon 765G, gdyż Snapdragon 730G nie ma modemu 5G.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Z kolei inny z leaksterów, Mukul Sharma, odnalazł na stronie jednego z europejskiego dystrybutorów smartfonów model o takim samym oznaczeniu XT2075 i w jego opisie podano informację, że obsługuje ono technologię 5G, a do tego oferuje 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej.

Motorola Edge Lite może powalczyć z LG Velvet

Na razie wszystko wskazuje na to, że nowy członek serii Edge, mimo dopisku „Lite”, będzie bardzo ciekawą propozycją. Jeżeli Motorola nie zrezygnuje z obustronnie zakrzywionego wyświetlacza, to Edge Lite może porywalizować bezpośrednio z LG Velvet, który jest od dziś dostępny w Polsce.

LG Velvet smartphone
LG Velvet (źródło: LG)

Oba smartfony wyglądałyby bowiem bardzo podobnie i prawdopodobnie kosztowały mniej więcej tyle samo (za Motorolę Edge trzeba zapłacić w Polsce 2999 złotych). Na ostateczną decyzję o zakupie wpłynęłyby wówczas szczegóły, jak na przykład LG Dual Screen i obsługa bezprzewodowego ładowania w LG Velvet.

Czym natomiast będzie kusić Motorola Edge Lite, oprócz obsługą sieci 5G w jeszcze niższej cenie? Zobaczymy, gdy dowiemy się na jej temat czegoś więcej.