Tego dnia może zadebiutować Motorola Edge Lite (i to od razu w Polsce!)

Jeśli uważnie śledzicie doniesienia na temat nadchodzących smartfonów marki Motorola, to powinniście wiedzieć, że na horyzoncie jest Motorola Edge Lite. Producent właśnie dał wskazówkę, kiedy model ten może oficjalnie zadebiutować.

Motorola Edge Lite – (prawdopodobna) data premiery

Motorola rozesłała dziś do mediów na całym świecie, w tym także do nas, zaproszenie na wydarzenie, które odbędzie się 7 lipca 2020 roku. Producent ujawnił jedynie jego termin oraz godzinę rozpoczęcia – 15:00 czasu polskiego.

Motorola Edge Lite launch event invitation
Motorola zaprasza na event, zaplanowany na 7 lipca 2020 roku. Podczas niego może zostać zaprezentowana Motorola Edge Lite

Zaproszenie jest dość „skromne” i nie zdradza nic na temat tego, co może zostać zaprezentowane tego dnia. W obliczu ostatnich doniesień, które trąbią o rychłej premierze modelu Edge Lite, wydaje się wielce prawdopodobne, że właśnie on oficjalnie ujrzy światło dzienne 7 lipca 2020 roku, bowiem nic innego z obozu tej marki nie widać na horyzoncie.

Jako że Motorola wysłała zaproszenie także do nas, można podejrzewać, że nowy smartfon zostanie zaanonsowany od razu również w Polsce i 7 lipca poznamy szczegóły na temat jego dostępności w naszym kraju.

Motorola Edge Lite – specyfikacja

Gwoli ścisłości należy zacząć od tego, że wciąż nie mamy pewności, czy smartfon otrzyma dopisek „Lite”, ale jest niemal pewne, że będzie członkiem serii Edge – a przynajmniej na to wskazują wszystkie doniesienia na jego temat.

Nadchodząca nowość, podobnie jak już wprowadzone na rynek modele z tej linii, również zaoferuje 6,7-calowy wyświetlacz o częstotliwości odświeżania 90 Hz z ekranowym czytnikiem linii papilarnych. Ekran w tym smartfonie ma jednak mieć już proporcje 21:9 i rozdzielczość 2520×1080 pikseli oraz owalne wycięcie w lewym górnym rogu, w którym umieszczony zostanie podwójny aparat 8 Mpix + 2 Mpix (do zbierania danych o głębi).

Motorola Edge
Motorola Edge (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Tył Motoroli Edge Lite ma zaś okupować poczwórny aparat 48 Mpix (z sensorem Samsung ISOCELL Bright GM1) + 16 Mpix + 8 Mpix + 5 Mpix. Nie znamy jednak dokładnej charakterystyki modułu oraz jego wyglądu – być może zobaczymy go i poznamy jego specyfikację dopiero w momencie oficjalnej premiery smartfona.

Nadchodząca nowość, podobnie jak Motorola Edge, ma bazować na procesorze Qualcomm Snapdragon 765G 2,4 GHz ze zintegrowanym modemem 5G. Ponadto zaoferuje od 4 GB do 6 GB RAM i od 64 GB do 128 GB pamięci wbudowanej. Na jej pokładzie nie zabraknie też modułu NFC i Dual SIM.

Z nieoficjalnych informacji wynika też, że urządzenie zasilane będzie przez akumulator o pojemności 4800 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania przewodowego 18 W.