dziecko dziewczynka child girl
fot. alteredego / Pixabay

Ta aplikacja ochroni Twoje dziecko

Dla każdego rodzica bezpieczeństwo jego dziecka jest najważniejsze. We współczesnym świecie na najmłodszych czyha mnóstwo niebezpieczeństw. Ta aplikacja ma sprawić, że Twoje dziecko będzie bezpieczniejsze w pełnym zagrożeń internecie.

Aplikacja mOchrona ochroni Twoje dziecko

W ostatnim czasie w telewizji ponownie regularnie emitowana jest reklama, która porusza kwestię bezpieczeństwa dziecka w sieci. Bo o ile w szkole, dzięki OSE (Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej), internet jest odpowiednio zabezpieczony, tak w domu najczęściej już niestety nie. Wynika to głównie z braku wiedzy rodziców, ale wystarczy, przynajmniej na początku, siąść razem z dzieckiem przy komputerze i uczyć je krok po kroku, jak powinno zachowywać się w internecie.

Od teraz w zapewnieniu dziecku bezpieczeństwa w sieci pomóc może również aplikacja mOchrona. Jest ona w pełni bezpłatna i umożliwia ustalenie reguł, dotyczących korzystania z internetu i aplikacji oraz daje dostęp do informacji o aktywności dziecka na urządzeniu. To szalenie ważne, ponieważ dziś nawet bardzo młode dzieciaki mają smartfony z dostępem do internetu.

mOchrona pozwala sparować urządzenia rodzica i dziecka, a także ustawić różne limity i ograniczenia, na przykład wybrać aplikacje i gry oraz strony internetowe, z których może korzystać podopieczny. Do tego dochodzi jeszcze bezpieczne wyszukiwanie, czyli wyeliminowanie z wyników wyszukiwania potencjalnie niebezpiecznych treści. Ponadto dzięki programowi można sprawdzić, ile syn lub/i córka czasu spędza na poszczególnych aktywnościach, w tym także jakie filmy ogląda na YouTube.

W każdej chwili dziecko może też poprosić o dostęp do określonych treści – rodzic może taką prośbę zaakceptować lub odrzucić. Ponadto podopieczny ma również możliwość skorzystania z przycisku S.O.S., kiedy poczuje się zagrożony – wówczas rodzic także otrzyma powiadomienie.

aplikacja mOchrona ochroni Twoje dziecko
źródło: OSE

Program można pobrać bezpłatnie na urządzenia z Androidem ze Sklepu Google Play lub AppGallery w przypadku smartfonów i tabletów Huawei, a także na sprzęty Apple z App Store i na komputery.

Regulamin i polityka prywatności dostępne są na stronie ose.gov.pl. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ korzystanie z wybranych funkcji aplikacji wymaga zgody na zbieranie przez program danych potrzebnych do generowania statystyk i raportów.