YouTube Rewind

„Wrapped 2021” od YouTube już gotowe – odpowiedź na podsumowanie Spotify zamiast tegorocznego Rewind

Spotify Wrapped 2021 jest dziś bardzo popularnym tematem – wiele osób wyczekiwało udostępnienia przez Spotify tegorocznej edycji muzycznego podsumowania. Jednak nie samą muzyką internauta żyje. Użytkownicy sieci oglądają również sporo materiałów wideo. Sprawdzamy, jakie filmy na YouTube przyciągnęły największą liczbę widzów w Polsce.

Niby 3kipa, a jednak Przejmują Jutuby

Patrząc na listę najpopularniejszych materiałów wideo na polskim YouTube w 2021 roku, nie byłem absolutnie zaskoczony. Znajdujący się na pierwszym miejscu teledysk do piosenki „3KIPA” słyszałem przez długie miesiące i odnosiłem wrażenie, że Ekipa Friza wyskoczy zaraz z mojej lodówki. Teledysk opublikowany w marcu tego roku ma w chwili obecnej ponad 88 mln wyświetleń i ponad 1,3 mln łapek w górę.

Na drugim miejscu znalazł się film dokumentalny o influencerach wrzucony na prywatny kanał Karola Friza Wiśniewskiego, mający nieco ponad 13 mln wyświetleń, a podium zamyka stand-up Mateusza Sochy zatytułowany „Masochista”, który obejrzano ponad 9 mln razy.

Pełna lista najpopularniejszych wideo na YouTube w 2021 roku wygląda następująco:

Podsumowanie YouTube 2021 najpopularniejsze teledyski
(fot. Google Polska)

Polacy uwielbiają słuchać sanah i Sobla

Google stworzyło także osobny ranking poświęcony teledyskom. Nie wliczono tutaj piosenki „3KIPA”, która znalazła się w głównym podsumowaniu, ponieważ zliczane były wyłącznie wyświetlenia na kanałach wykonawców muzycznych, do których nie jest zaliczany kanał Ekipy Friza.

Tutaj też nic mnie nie zaskoczyło, ponieważ piosenki sanah, Sobla czy Maty również nieustannie przewijały się w przestrzeni publicznej. Zuzanna Jurczak, znana pod pseudonimem sanah, wypuściła aż 4 z 10 najpopularniejszych teledysków w Polsce w 2021 roku.

Poniżej możecie zobaczyć, które teledyski były najpopularniejsze w Polsce w 2021 roku.

Podsumowanie YouTube 2021 najpopularniejsze teledyski
(fot. Google Polska)

Polski oddział Google podzielił się również listami najpopularniejszych kanałów w serwisie (spoiler: pierwsza jest EKIPA, drugi TEAM X), najszybciej zyskujących popularność oraz twórców, którzy zdobyli popularność w nowym formacie dostępnym na platformie, czyli YouTube Shorts.

Pełne zestawienie możecie sprawdzić na blogu Google Polska, gdzie zamieszczono odnośniki do wszystkich opisywanych materiałów i kanałów twórców.