(fot. Ministerstwo Cyfryzacji)

Zmiany w aplikacji mObywatel – pojawił się nowy interfejs i opcje

Twórcy aplikacji mObywatel poinformowali o wprowadzeniu szeregu zmian. Mamy do czynienia z większą aktualizacją, a uwagę zwraca przede wszystkim odświeżony wygląd i nowe możliwości personalizacji.

Reklama

Nowy ekran główny i opcje personalizacji w aplikacji mObywatel

Ministerstwo Cyfryzacji pochwaliło się, że z mObywatel korzysta już ponad 1,6 mln użytkowników, co należy uznać za całkiem dobry wynik. Owszem, daleko aplikacji do najpopularniejszych pozycji z Google Play czy App Store, ale wyraźnie widać, że Polacy chętnie sięgają po nowe technologie, o czym mogliśmy przekonać się już wcześniej, poznając dane dotyczące płatności mobilnych.

Aplikacja mObywatel – nowy wygląd
Ekran główny w mObywatel (fot. Ministerstwo Cyfryzacji)

Niewykluczone, że aplikacja mObywatel niebawem zyska jeszcze większą liczbę użytkowników, a to za sprawą wdrożonych ulepszeń i zapowiedzi nowych, przydatnych funkcji. Jak już wspomniałem we wstępie, udostępniona właśnie aktualizacja wprowadza zauważalnie odświeżony interfejs.

Reklama

Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zaznaczył, że pierwsze uruchomienie aplikacji może być zaskakujące. Użytkownicy zobaczą bowiem nowy pulpit, który w założeniach ma być „lżejszy i przyjaźniejszy”, a dodatkowo można go konfigurować.

Ikony znajdujące się na głównym ekranie można powiększać lub pomniejszać, a do tego mamy opcję zmiany ich kolejności. Przydatna powinna okazać się ostatnia z wymienionych funkcji – w końcu usługi, z których korzystamy, możemy przenieść na początek. Dostępne są jeszcze dwa tryby wyświetlania ikon – w formie siatki i w widoku listy.

mPrawo Jazdy coraz bliżej

Aktualizacja dodaje jeszcze funkcje skierowane dla kierowców. Po pierwsze, logowanie do modułu mPojazdu odbywa się na podstawie mTożsamości. Nie ma więc konieczności ponownego logowania się profilem zaufanym, aby pobrać nowe dane samochodu.

Po drugie, twórcy dodali nowe informacje – np. rodzaj drugiego paliwa alternatywnego, średnie zużycie paliwa, indywidualny poziom emisji CO2, wartość stanu licznika, jednostka licznika, jednostka stanu licznika, data spisania licznika i podmiot wprowadzający. Po trzecie, na smartfonach z Androidem ruszyły testy nowego systemu powiadomień z mPojazdu, który finalnie może trafić również na iPhone’y.

Warto dodać, że niebawem w aplikacji mObywatel powinna pojawić się długo wyczekiwana możliwość dodania cyfrowej wersji prawa jazdy. Data wprowadzenia została ustalona na 5 grudnia.

Te wiadomości mogą Cię zainteresować:

 1. – nadal mnie woła o pin po biometrii – logiczne…bo po to jest szybkie logowanie, żeby klepać potem wolno z palca pin
  – wchodzę na receptę – nadal wybrane są w panelu i czekają na koniec świata
  – nie ma historii recept bo i po co, przecież to bezsensowne rozwiązanie
  – koronawirus informator – oczywiście, że najlepszą metodą jest link do strony bo po to się w końcu robi aplikacje
  – polak za granicą – jest czytelnie…nawet bardzo…myślę że osiągnąłbym ten sam efekt wrzucając grzebiąc w śmieciach
  – mtożsamość – działa i nawet nie jest tak, źle…dziwne rzeczy…
  Myślę, że student nie podołałby tak karkołomnemu zadaniu – nawet jakby był zjarany na fioletowo to nie wpadłby na tak genialny pomysł.

  1. Co do historii recept to całej pewnie nie ma bo nie były wrzucane wszystkie w system [chodzi mi o papierowe szczególnie te zanim powstał ten system elektroniczny] ale swoje erecepty widzę wszystkie jakie miałem

   1. Wszystkie w pełni wydane recepty znikają a jeśli nie wziąłeś jakiegoś leku lub wziąłeś jego zamiennik recepta pozostaje na wieki wieków amen ;)
    Jeśli się nie mylę to wszystkie recepty są e-receptami

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama