Mobile Vikings ogłasza mobilizację – jest szczytny cel

Mobile Vikings określa się mianem „społecznościowego operatora komórkowego” i określenie to bardzo do niego pasuje, bo społeczność jest dla niego wyjątkowo ważna. Dziś operator ogłosił kolejną mobilizację – Vikingowie mogą wspólnymi siłami pomóc samotnym seniorom.

Szalupy Ratunkowe w Mobile Vikings dla samotnych seniorów

Operator ogłosił rozpoczęcie kolejnej, już dziesiątej edycji swojej akcji pod nazwą Szalupy Ratunkowe, w ramach której jego klienci mogą wspomóc wybraną organizację charytatywną. Tym razem postanowiono wesprzeć osoby dotknięte samotnością i wykluczeniem społecznym – wspólnie ze Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich Vikingowie będą mogli wesprzeć Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ.

W ramach wspomnianego programu organizowany jest wolontariat towarzyszący, polegający na regularnych odwiedzinach wolontariuszy w domach podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Już teraz robią to setki wolontariuszy, którzy zapewniają towarzystwo seniorom, bowiem często się zdarza, że osoby starsze są jednocześnie samotne (każdy wolontariusz przydzielony jest do jednego podopiecznego, którego regularnie odwiedza).

Ponadto w ramach Programu TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ organizowane są spotkania międzypokoleniowe, a do tego podopieczni mogą wziąć udział w spotkaniach świątecznych i różnych formach grupowej aktywności, a także liczyć na możliwość wspólnego spędzania wakacyjnych dni i doraźną pomoc w wyjątkowo trudnych sytuacjach.

Towarzystwo jest dla osób starszych niezwykle ważne, ponieważ z badań wynika, że u seniorów, którzy czują się samotni, ryzyko umieralności zwiększa się o 14% – podobnie jest w przypadku osób, które palą 15 papierosów dziennie lub mają nadciśnienie tętnicze! Niestety, około ⅓ osób w wieku 80+ lat doświadcza samotności i izolacji, a co piąta z nich nie wychodzi z domu.

W jaki sposób klienci Mobile Vikings mogą pomóc?

Jak widać, sytuacja jest poważna, a cel 10. edycji akcji Szalupy Ratunkowe naprawdę szczytny. Jak klienci Mobile Vikings mogą pomóc? Tak samo, jak wcześniej, czyli w bardzo prosty sposób, tzn. przekazując swoje niewykorzystane GB z konta – 20 GB lub 100 GB, w zależności od możliwości.

Mobile Vikings szalupy ratunkowe fot. Tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Celem 10. rejsu Szalup Ratunkowych jest 40000 GB, które Mobile Vikings chce uzbierać do 13 lipca 2023 roku. Zebrane GB operator zmieni na złotówki, które przekaże na rozwój Programu TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ. Jeśli jesteście klientami tego operatora, to rozważcie wzięcie udziału w tym pomocowym rejsie.