surface go 3

Pierwszy Microsoft Surface z modemem 5G tuż za rogiem

Jak dotąd, Microsoft nie wyrywał się z wprowadzaniem do swoich urządzeń modemów obsługujących 5G. Niewykluczone, że jutro zobaczymy pierwszy sprzęt z linii Surface z możliwością łączenia się z szybkimi sieciami nowej generacji.

Reklama

Pierwszy sprzęt z 5G od Microsoftu?

Microsoft miał szansę, by dołączyć do „wyścigu 5G” i zamontować w Surface Duo procesor ze zintegrowanym modemem obsługującą szybszy przesył danych, ale nie poszedł tym tropem. Może to i dobrze, bo składany smartfon z Redmond i bez tego jest niewytłumaczalnie drogi.

Kolejna szansa stoi przed Microsoftem już jutro. Źródła podają, że 1 października odbędzie się premiera dwóch urządzeń z linii Surface. Nie spodziewamy się spektakularnych prezentacji nowych generacji Surface Pro czy Surface Laptop. W kolejce czekają sprzęty które można roboczo nazwać Surface Pro X2 oraz Surface Laptop Go.

Microsoft Surface Pro X

Ten pierwszy jest bezpośrednim następcą Surface Pro X, który oferował łączność 4G LTE. Informatorzy z WinFuture przekazują, że nowe urządzenie będzie już dysponować modemem 5G, co uczyniłoby z niego pierwszy sprzęt Microsoftu z możliwością łączenia się z sieciami o tym standardzie. Oprócz tego, Surface Pro X2 ma dostać więcej pamięci wewnętrznej. Całkiem możliwe, że Redmond widzi w tym produkcie coś na kształt konkurenta dla iPada Pro.

Druga propozycja Microsoftu naprawdę będzie micro

Surface Laptop Go może okazać się lepszą opcją od tabletu Surface Go 2. Zostanie wyposażony w 12,5-calowy ekran, procesor Intel Core i5 10. generacji, 4 GB RAM i 64 GB przestrzeni dyskowej.

Zwłaszcza te ostatnie parametry trochę straszą, gdyż osobiście nie wyobrażam sobie pracy na Windowsie 10 z dyskiem SSD mniejszym niż 128 GB. Jeśli Microsoft przygotował jednak jakieś niespodzianki, to dowiemy się o nich już niebawem.