Microsoft chce wepchnąć laptopa w lukę między Surface Go a Surface Pro

Rodzina urządzeń Surface od Microsoftu jest dość zróżnicowana, ale większość jej przedstawicieli to raczej droższe propozycje. Swego rodzaju „sprzętem startowym” jest Surface Go, ale jako hybryda nie ma swojego odpowiednika wśród oferty notebooków. To się może zmienić.

Reklama

Nadchodzi tańszy Surface Laptop

Laptopom od Microsoftu daleko do tanich konstrukcji. W gruncie rzeczy nawet jak na swoją półkę cenową, nie grzeszą wydajnością, choć trzeba przyznać, że konstrukcyjnie mogą się podobać, a jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie. Linia hybryd ma swojego „maluszka” i jest nim Surface Go, aktualnie dostępny w swojej drugiej generacji. Jak donosi Windows Central, podobny laptop „entry level” jest planowany przez Microsoft.

Próg wejścia nie będzie jednak tak niski jak w wypadku Surface Go. Podczas gdy hybryda startowała z ceną 399 dolarów, notebook będzie kosztował 500-600 dolarów. To niemało, jednak wciąż taniej niż pełnoprawny Surface Laptop.

Microsoft Surface Laptop 3 (źródło: Microsoft)

Urządzenie o kryptonimie „Sparti” będzie wyposażone w 12,5-calowy ekran, procesor Intel Core i5 10. generacji, 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.

Zwłaszcza informacja o 64-gigabajtowym dysku jest niepokojąca. Osobiście nie wyobrażam sobie pracy na Windowsie 10, gdzie sam system i pliki programów będą pewnie zajmować z 50 GB.

Szczęście w nieszczęściu, ta wersja laptopa Surface będzie działać na Windowsie 10S, a więc nastawionym na pracę przez aplikacje webowe i UWP, pobierane ze sklepu Microsoft Store. Będzie to jednak mocno ograniczać możliwości wykorzystania sprzętu.

Surface Laptop „Sparti” prawdopodobnie w październiku

W ubiegłym roku Microsoft zaplanował konferencję dotyczącą urządzeń Surface na początek października. Niewykluczone, że w tym roku będzie podobnie. Jeśli tak, to nowego przedstawiciela rodziny urządzeń Surface powinniśmy poznać za kilka tygodni.