Microsoft w tym roku wprowadzi na rynek odświeżonego Surface Pro X oraz nowy laptop z serii Surface

Według nieoficjalnych informacji, w przyszłym miesiącu Microsoft zaprezentuje światu nowe urządzenia. Nie będzie ich jednak zbyt wiele. Gigant z Redmond podobno planuje wprowadzić na rynek jedynie dwa nowe sprzęty: odświeżonego Surface Pro X oraz całkiem nowy laptop z serii Surface.

Microsoft ma zaprezentować jedynie dwa nowe urządzenia

Według portalu Windows Central, przedsiębiorstwo z Redmond ma zamiar zaprezentować w tym roku jedynie dwa nowe urządzenia, z czego jedno będzie bardzo podobne do swojego poprzednika.

Mowa tutaj o odświeżonym Surface Pro X, w przypadku którego największą zmianą będzie nowy procesor, Microsoft SQ2. Ma być on znacznie wydajniejszy od swojego poprzednika, a także bardziej wydajny energetycznie, co zapewni dłuższe czasy pracy na jednym ładowaniu ogniwa.

Dodatkowo istnieje szansa, że producent pokusi się o umieszczenie w swojej nowej hybrydzie modułu 5G, który w niedługim czasie powinien stać się standardem w świecie urządzeń mobilnych.

Microsoft Surface Pro X
Surface Pro X ma doczekać się odnowienia. Największą zmianą będzie nowy procesor

Dodatkowo Microsoft Surface Pro X może otrzymać obudowę w nowym, platynowym kolor. W takiej wersji oferowane są już modele Surface Pro oraz Surface Pro 3.

Ponadto planowana jest także premiera drugiego urządzenia z serii Surface, który jest określany nazwą kodową „Sparti”. Nie jednak ma zbyt wielu informacji na jego temat. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to laptop z matrycą o przekątnej 12,5 cala, procesorem Intel Core i5, 4 GB RAM i 64 GB wbudowanej pamięci, a jego cena wyniesie nie więcej niż 600 dolarów (równowartość ~2260 złotych). Patrząc przez pryzmat poprzednich urządzeń z tej serii, zapowiada się intrygująco.

Oczywiście nie są to potwierdzone informacje, a jedynie przecieki, jednak patrząc na strategię Microsoftu w dobie pandemi COVID-19, możemy spodziewać się, że faktycznie zobaczymy jedynie dwa urządzenia plus naturalnie akcesoria do nich.

Polecamy również: