Microsoft Surface Neo
Microsoft Surface Neo (źródło: Microsoft)

Nie spodziewajcie się w tym roku Surface Neo. Microsoft przeniósł premierę na 2021 rok

Muszę przyznać, że pierwsza oficjalna zapowiedź Microsoftu dotycząca nowych urządzeń z dwoma ekranami – Surface Neo i Surface Duo, zrobiła na mnie spore wrażenie. Aż chciałoby się je wziąć w ręce i samodzielnie przetestować ich możliwości. Cóż, w wypadku Surface Neo nie będzie to możliwe – przynajmniej nie w tym roku.

Surface Neo dopiero w 2021 roku

Choć do tej pory mieliśmy nadzieje, że Microsoftowi uda się zaprezentować Surface Neo jeszcze przed końcem bieżącego roku, teraz nie mamy już ku temu podstaw. Microsoft musiał podjąć trudną decyzję dotyczącą przeniesienia premiery tego nowatorskiego sprzętu na następny rok.

Zgodnie z raportem ZDNet, Panos Panay, szef projektów urządzeń w firmie, poinformował współpracowników o zmianach w kalendarzu wydawniczym na 2020 rok. Nie znaleziono w nim miejsca dla dwuekranowego komputera z Windowsem X. Mikromiętcy nie pozwolą także, by jakikolwiek sprzęt tego typu otrzymał Windowsa X przez Surface Neo. Nie oznacza to, że projekt ten został całkowicie wycofany – zostaje po prostu odsunięty w czasie.

Microsoft Surface Neo królikiem doświadczalnym nowej architektury procesorów Intel Tremont

Firma nie ma jednak zamiaru czekać z prezentacją nowego systemu aż do czasu zakończenia prac nad nowym SurfacemWindows X najprawdopodobniej zadebiutuje jeszcze przed końcem tego roku na urządzeniach z pojedynczym ekranem. Część z jego funkcji może okazać się bardzo przydatna dla lekkich notebooków dla sektora biznesowego czy edukacyjnego. Kiedy Windows X zagnieździ się w swojej niszy, będzie łatwiej dołączać do niego kolejne funkcje przeznaczone na urządzenia z dwoma ekranami. Wtedy też przyjdzie czas na premierę Surface Neo.

Surface Duo wciąż planowany na bieżący rok

Obsuwa Surface Neo nie ma w żaden sposób wpłynąć na premierę Surface Duoczyli wyczekiwanego Surface Phone’a. Ten otwierany niczym kalendarz smartfon z dwoma ekranami, działający na Androidzie, powinien zostać zaprezentowany pod koniec 2020 roku. Biorąc pod uwagę, że jeszcze sporo może się wydarzyć, byłbym tego umiarkowanie pewny. Choć oczywiście bardzo bym się cieszył, gdyby to urządzenie stało się dostępne jeszcze przed ogłoszeniem Nowego Roku, coraz więcej ciemnych chmur zbiera się nad projektami, które po raz pierwszy ujrzeliśmy w październiku.

Już prędzej zobaczymy Surface Booka 3 Surface Go 2 niż którekolwiek z koncepcyjnych urządzeń Microsoftu.

Wyczekuję: Microsoft podobno przygotowuje się do premiery Surface Book 3 i Surface Go 2

źródło: ZDNet przez Slashgear