Wyczekuję: Microsoft podobno przygotowuje się do premiery Surface Book 3 i Surface Go 2

Wyczekuję: Microsoft podobno przygotowuje się do premiery Surface Book 3 i Surface Go 2

Ostatnia aktualizacja:

Microsoft może mieć w zanadrzu nowy sprzęt. Zbliża się wiosenna konferencja tego producenta, więc niektórzy węszą pojawienie się mocnego laptopa oraz tabletu.

Urządzenia giganta z Redmond co prawda nie wywołują aż takich emocji jak sprzęty od Apple, jednak Microsoft bardzo się stara, żeby było inaczej. Nie bez powodu w październiku zorganizowano wydarzenie, na którym poznaliśmy kolejnych przedstawicieli rodziny urządzeń Surface, które mają stworzyć (a raczej rozwinąć) nową kategorię sprzętów z dwoma ekranami i wywołać w konsumentach pragnienie posiadania takiego. Trudna rzecz, jednak Microsoft już kiedyś zrobił coś takiego, praktycznie tworząc na rynku miejsce na hybrydy – komputery z dotykowymi ekranami i doczepianą klawiaturą, których przedstawicielami są kolejne modele Surface Pro. 

Microsoft ma jednak w swoim portfolio także inne linie produktów, które wymagałyby odświeżenia. Są nimi Surface Book oraz Surface Go.

Wyczekuję: Microsoft podobno przygotowuje się do premiery Surface Book 3 i Surface Go 2
Microsoft Surface Book 2

Surface Book 3 i Surface Go 2

Jak wynika z raportów ujawnionych przez serwisy Petri Thurrott, Microsoft przygotowuje się do zaprezentowania zaktualizowanych wersji swojego laptopa z odłączanym ekranem oraz mini wersji tabletu Surface Pro. 

Surface Book 3 ma zostać wyposażony w procesor 10. generacji i kartę graficzną z serii Nvidia GTX 16, umożliwiającą granie w najnowsze gry na laptopie. Najwyższa wersja urządzenia może dostać kartę z linii Nvidia Quadro, która pozwoliłaby na zwiększoną wydajność podczas pracy z aplikacjami CAD i DCC. Microsoft celowałby więc wtedy w użytkowników, którzy wykorzystywaliby laptopy do mobilnej pracy, a nie do gier. To ciekawy podział ścieżek do docelowego klienta – ciekaw jestem, czy firma rzeczywiście zachowa taką formę rozgraniczenia przeznaczenia dla SB3.

Wyczekuję: Microsoft podobno przygotowuje się do premiery Surface Book 3 i Surface Go 2
Microsoft Surface Go

Drugim urządzeniem, które może pojawić się podczas najbliższej konferencji Microsoftu, ma być Surface Go 2. Pierwsze wydanie najmniejszego i najsłabszego Surface’a w ofercie Microsoftu nie odbiło się zbyt szerokim echem w branży, jednak producent najwyraźniej się tym nie zraził. W SG2 znajdziemy procesor Intel Pentium Gold (co nie jest zbyt dobrą wiadomością), a w najwyższej wersji  – Intel Core M (co jest lepszą wiadomością).

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Microsoft oczywiście odmówił komentowania tych rewelacji, co jest raczej oczywiste. Firmie przydałyby się jednak nowe wersje powyższych produktów – o taką aż prosi się Surface Book 2wydany w 2017 roku. Z radością zobaczyłbym jego następcę.

Recenzja Microsoft Surface Go. Dobry iPad z Windowsem i problemami egzystencjalnymi

źródło: Petri, Thurrott przez cnet