Wyczekuję: Microsoft podobno przygotowuje się do premiery Surface Book 3 i Surface Go 2

Microsoft może mieć w zanadrzu nowy sprzęt. Zbliża się wiosenna konferencja tego producenta, więc niektórzy węszą pojawienie się mocnego laptopa oraz tabletu.

Urządzenia giganta z Redmond co prawda nie wywołują aż takich emocji jak sprzęty od Apple, jednak Microsoft bardzo się stara, żeby było inaczej. Nie bez powodu w październiku zorganizowano wydarzenie, na którym poznaliśmy kolejnych przedstawicieli rodziny urządzeń Surface, które mają stworzyć (a raczej rozwinąć) nową kategorię sprzętów z dwoma ekranami i wywołać w konsumentach pragnienie posiadania takiego. Trudna rzecz, jednak Microsoft już kiedyś zrobił coś takiego, praktycznie tworząc na rynku miejsce na hybrydy – komputery z dotykowymi ekranami i doczepianą klawiaturą, których przedstawicielami są kolejne modele Surface Pro. 

Microsoft ma jednak w swoim portfolio także inne linie produktów, które wymagałyby odświeżenia. Są nimi Surface Book oraz Surface Go.

Microsoft Surface Book 2

Surface Book 3 i Surface Go 2

Jak wynika z raportów ujawnionych przez serwisy Petri Thurrott, Microsoft przygotowuje się do zaprezentowania zaktualizowanych wersji swojego laptopa z odłączanym ekranem oraz mini wersji tabletu Surface Pro. 

Surface Book 3 ma zostać wyposażony w procesor 10. generacji i kartę graficzną z serii Nvidia GTX 16, umożliwiającą granie w najnowsze gry na laptopie. Najwyższa wersja urządzenia może dostać kartę z linii Nvidia Quadro, która pozwoliłaby na zwiększoną wydajność podczas pracy z aplikacjami CAD i DCC. Microsoft celowałby więc wtedy w użytkowników, którzy wykorzystywaliby laptopy do mobilnej pracy, a nie do gier. To ciekawy podział ścieżek do docelowego klienta – ciekaw jestem, czy firma rzeczywiście zachowa taką formę rozgraniczenia przeznaczenia dla SB3.

Microsoft Surface Go

Drugim urządzeniem, które może pojawić się podczas najbliższej konferencji Microsoftu, ma być Surface Go 2. Pierwsze wydanie najmniejszego i najsłabszego Surface’a w ofercie Microsoftu nie odbiło się zbyt szerokim echem w branży, jednak producent najwyraźniej się tym nie zraził. W SG2 znajdziemy procesor Intel Pentium Gold (co nie jest zbyt dobrą wiadomością), a w najwyższej wersji  – Intel Core M (co jest lepszą wiadomością).

Microsoft oczywiście odmówił komentowania tych rewelacji, co jest raczej oczywiste. Firmie przydałyby się jednak nowe wersje powyższych produktów – o taką aż prosi się Surface Book 2wydany w 2017 roku. Z radością zobaczyłbym jego następcę.

Recenzja Microsoft Surface Go. Dobry iPad z Windowsem i problemami egzystencjalnymi

źródło: Petri, Thurrott przez cnet