Microsoft Surface Duo Surface Buds Surface Pen
Microsoft Surface Duo (źródło: Microsoft)

Nie kupisz Surface Duo w Polsce – przynajmniej nie w tym roku

Nie ukrywam, że Surface Duo to chyba jedyny smartfon, który wzbudził we mnie jakiekolwiek emocje. Składane urządzenie Microsoftu nie powala na kolana specyfikacją, ale na pewno jego forma jest niezwykła. Sęk w tym, że nieprędko sprawdzimy to osobiście.

Microsoft Surface Duo na razie tylko w USA

Oficjalna dystrybucja Microsoft Surface Duo została ograniczona wyłącznie do Stanów Zjednoczonych. Co prawda można znaleźć sklepy, które sprzedają to urządzenie i deklarują wysyłkę do Polski, ale zawsze inaczej patrzy się na sprzęty, które mają gwarantowane wsparcie lokalnych dystrybutorów. Perspektywa lokowania 1400 dolarów w niepewny sprzęt, to ostatnie, na co mają ochotę gadżeciarze – a przynajmniej ci, którzy liczą się z wydatkami.

Jak wskazuje Windows Central, na globalną premierę Surface Duo możemy poczekać bardzo długo. Microsoft podobno nawet nie przewiduje jej przeprowadzić w pierwszej połowie 2021 roku. Zamiast więc starać się o w miarę szybką ekspansję na kolejne rynki, producent raczej ostrożnie podchodzi do tematu, badając odzew na swoim podwórku.

Surface Duo może się paskudnie zestarzeć

Microsoft Surface Duo już w momencie swojej pierwszej zapowiedzi nie był sprzętem z najnowszymi podzespołami. Oficjalna premiera w połowie ubiegłego miesiąca przypomniała wszystkim o tym, że konstrukcja ta ma swoje braki. Po kolejnym półroczu jego specyfikacja będzie już za mocno trącić myszką, by jakkolwiek dało się usprawiedliwić fakt wydania na składany smartfon góry pieniędzy.

Microsoft Surface Duo

Microsoft, w momencie globalnej premiery, musiałby ogłosić jednocześnie nową, niższą cenę za Surface Duo. Jeśli tak się nie stanie, trudno spodziewać się sukcesu tego projektu, choć w mojej osobistej opinii, ma on najwięcej sensu spośród wszystkich dotychczasowych składanych smartfonów – z elastycznym ekranem czy bez.