Twój telefon/Łącze do Windows

Microsoft modernizuje aplikację „Połącz z Windows” i wymyśla dla niej jeszcze gorszą nazwę

Aplikacja Twój telefon dla systemu Windows zyskuje coraz więcej opcji. Microsoft chce, żeby było nam łatwo nimi zarządzać, więc przeprojektowuje jej interfejs. I nadaje jej nową nazwę na systemie Android.

Reklama

Aplikacja Twój telefon na Windowsa i jej nowe opcje

Apka na systemy Windows 10 i Windows 11, pozwalająca na łatwe przesyłanie informacji z i na telefon, z aktualizacji na aktualizację staje się coraz lepsza. W tym momencie nie wyobrażam już sobie pracy bez jej pomocy. Przesyłanie zdjęć czy zrzutów ekranu lub zarządzanie powiadomieniami z telefonu wprost z ekranu komputera to świetna sprawa.

Microsoft dodaje programowi Twój telefon kilka przydatnych poprawek. Zaktualizowane oprogramowanie powinno jeszcze lepiej obsługiwać powiadomienia z telefonu, a nawigacja po nim będzie ułatwiona dzięki systemowi kart.

Poza tym, deweloperzy chcieli, by apka lepiej pasowała do stylu Windowsa 11. Dlatego też dopracowano efekty wizualne towarzyszące wybieraniu poszczególnych funkcji.

Zmiana nazwy aplikacji na Androida

Jeśli już wcześniej korzystaliśmy z opcji połączenia smartfona z Androidem oraz komputera, to zapewne posługiwaliśmy się aplikacją Połącz z Windows lub Pomocnik aplikacji Twój telefon. W taki sposób program ten wyświetlał się w sklepie Google Play. Teraz jednak Microsoft zmienił jego nazwę na Łącze do Windows.

W moim odczuciu poprzednie wersje apki były bardziej domyślne, jeśli chodzi o wyszukiwanie jej w sklepie Google Play. Trochę trudno dostrzec sens takiej zmiany. Ma ona jednak postawę w zmianie nazewnictwa w oryginalnej wersji (ang. Your Phone Companion zamieniło się na Link to Windows).

Oczywiście inna nazwa apki nie wpływa negatywnie na samą jej funkcjonalność. Pod tym względem Łącze do Windows nie zawodzi.

Wprowadzono niepoprawny url do wpisu z oiot.pl, poprawny format powinien wyglądać tak: „https://oiot.pl/facebok-messenger-grupowe-efekty-ar/”.