Messenger Rooms umożliwi transmisję wideokonferencji na żywo

Messenger Rooms to stosunkowo nowa usługa oferowana przez Facebooka, której przeznaczenie jest bardzo proste – wideokonferencje. Teraz Pokoje zyskują nową, interesującą funkcję, dzięki której każdy może transmitować na żywo swoją rozmowę.

Krótka historia Messenger Rooms

Messenger Rooms to usługa bardzo świeża – zadebiutowała 25 kwietnia tego roku i, jak słusznie zauważył Tomek, jej celem było zaoferowanie użytkownikom Facebooka tego, co proponuje chociażby Zoom czy Google Meet.

Nie musieliśmy wiele czekać, aby Messenger Rooms zawitało do Polski – od połowy maja tego roku Pokoje dotarły do kraju nad Wisłą. Od tego czasu możemy tworzyć widekonferencje, w których może uczestniczyć do 50 osób.

Wideokonferencja na żywo? Proszę bardzo

Izolacyjne okoliczności sprawiają jednak, że czasami chcemy czegoś więcej niż tylko przeprowadzenia rozmowy w gronie kilkudziesięciu osób. Czasami chcemy, aby dostęp do naszych rozważań miało większe grono, przy czym jego część pełniłaby rolę audytorium. Jakiś przykład? Chociażby dyskusja panelowa – choć tutaj należałoby uwzględnić możliwość komentowania samej dyskusji. Ale przecież dokładnie tak działają transmisje na żywo na Facebooku, prawda?

Messenger Rooms - wideokonferencja / transmisja na żywo

Gdzie można transmitować rozmowę?

Założyciel pokoju może wybrać miejsce, w którym miałaby być transmitowana rozmowa. Wideokonferencję można udostępnić na swoim profilu, stronie (aka fanpage’u) czy w obrębie grupy. Słowem – wszędzie tam, gdzie możemy chcieć coś udostępnić. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby link do transmisji w obrębie strony udostępnić poza Facebooka, zaś prywatny profil czy grupy gwarantują nam określonych słuchaczy.

Co istotne, każdy z uczestników rozmowy zostanie poinformowany o tym, że założyciel chce transmitować na żywo dany Pokój – tak, aby w razie potrzeby móc opuścić wideokonferencję. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczestnicy rozmowy dołączali na żywo, jak i również na żywo „odchodzili”. W zasadzie wszystko przebiega tak, jak normalna wideokonferencja w Messenger Rooms – transmisja pod szyldem Facebook Live dzieje się niejako równolegle.

Jeżeli chodzi o wprowadzone na ten moment nowości, to by było na tyle. Miejcie na względzie, że być może jeszcze nie macie dostępnej funkcji transmisji – rolling out rozpoczął się dopiero dzisiaj. Niemniej, ekipa deweloperów obiecuje, że Messenger Rooms będzie stale rozwijany i to nie koniec nowości, jakie nas czekają. Na samym końcu dodam, że Facebook przypomina o konieczności stosowania się do Standardów społeczności podczas przeprowadzania transmisji.

Polecamy również: