Meizu Pro 6 już na pewno z 3D Touch/Force Touch

Meizu Pro 6 będzie naprawdę świetnym smartfonem i wielka szkoda, że zadebiutuje dopiero w trzecim kwartale 2016 roku. Warto jednak czekać – zwłaszcza, że potwierdzają się kolejne informacje na jego temat.

Tym razem wraca kwestia wyświetlacza, o którym mówiło się, że zostanie wyposażony w technologię, rozpoznającą siłę nacisku. Aspiracje były wysokie, bowiem chciano dorównać funkcjonalnością 3D Touch, zastosowanemu w iPhone’ach 6S i 6S Plus. Jednak nie dawniej, jak kilka dni temu, pojawiło się nowe doniesienie, że osiągnięcie takiego efektu jest niezwykle trudne i skończyć się może na podobnych funkcjach, jakie oferuje Huawei w Mate S.

Teraz jednak głos w tej sprawie zabrał jeden z wiceprezesów Meizu, Li Nan. Potwierdził on oficjalnie, że Meizu Pro 6 zostanie wyposażony w wyświetlacz, rozpoznający siłę nacisku i dorównujący funkcjonalnością 3D Touch od Apple. Co więcej, opublikował nawet screeny, prezentujące działanie tej opcji.

Tym samym już niemal pewne wydaje się, że Meizu nie zdecyduje się na zastosowanie w Pro 6 obustronnie zakrzywionego wyświetlacza, o czym była mowa w przeszłości. Potwierdzałyby to również ostatnio opublikowane zdjęcia. Chyba, że Chińczycy nas zaskoczą i uda im się połączyć te dwie innowacje – z pewnością byłoby to ciekawe rozwiązanie.

Te wpisy mogą Cię zainteresować:

Źródło: GizmoChina