Meizu PRO 6 będzie wyglądał jak Galaxy S7 Edge

Mamy kolejne ciekawe wiadomości na temat oczekiwanego przez wielu Meizu PRO 6. Wiecie już, że telefon będzie obsługiwał technologię 3D Touch/Force Touch? Pisaliśmy o tym. Z pewnością nie wiedzieliście jednak, że w telefonie pojawi się również zakrzywiony ekran rodem z Galaxy S7 Edge.

Nie specjalnie przepadam za zakrzywionym ekranem w smartfonach Samsunga. Mimo bardzo ciekawego wyglądu, po krótkich testach zdecydowałem, że takie rozwiązanie nie jest specjalnie wygodne. Zakrzywiony ekran prezentuje się interesująco, jednak nie potrafię znaleźć dla niego zastosowania, a bardziej cenię sobie wygodne trzymanie telefonu w ręce niż efektowne fajerwerki.

Meizu PRO 6

Meizu PRO 6, fot. bbs.meizu.cn

Jednak wiele osób urzeczonych jest nietypowym ekranem, jaki wprowadził Samsung w swojej serii Edge dla Galaxy oraz Note. Teraz okazuje się, że nie jeden Samsung będzie oferował klientom zakrzywiony ekran w swoich smartfonach. Tą samą drogą idzie również chiński producent Meizu. Jego smartfony również zostaną wyposażone w tego typu rozwiązanie.

Według najnowszych doniesień Meizu PRO 6 ma zostać wyposażony w zakrzywione krawędzie ekranu. Tak samo jak Galaxy S7 Edge, smartfon chińskiej firmy będzie posiadał dwie zakrzywione krawędzie ekranu AMOLED. Podobnym ekranem może pochwalić się również Vivo XPlay 5 – nietypowy smartfon z 6 GB RAM-u, który niedawno miał swoją premierę.

Meizu PRO 6, fot. bbs.meizu.cn

Meizu PRO 6, fot. bbs.meizu.cn

Obecnie niewiele więcej wiemy na temat przygotowywanego PRO 6. Sugeruje się, że smartfon zostanie wyposażony w 4 GB pamięci RAM, zaś z renderów, które trafiły do sieci wynika, że przyciski włączania i głośności umieszczone będą na prawym boku urządzenia, zaś obudowa smartfonu będzie typu unibody. Zapewne producent wprowadzi również czytnik linii papilarnych, jak to ostatnio jest w modzie.

źródło: Meizu.com

Komentarze

 • Tyran1918

  Lepszy był styl nawiązujący do iPhone.

  • Przecież poza ekranem wyglada jak poprzednik, więc w dalszym ciągu nawiązuje do Apple. Czytnik pojawił się już w Pro 5 i działa całkiem żwawo. Czekam na więcej info, bo szykuje się ciekawe urządzenie :D

   • Planujesz kupić?

    • Gdyby się pojawił wcześniej jak w maju to wstrzymałbym się planowaną na koniec miesiąca wymianą aktualnego telefonu. Myślałam trochę o Pro 5, ale postawię chyba na co innego. Mam trzech kandydatów, nie zdecydowałem się jeszcze ;D

     • Pawel

      Jakich kandydatów?

     • Nie ukrywam, że poluję na większe urządzenie. Miałem androidowego “pięciocalowca”, przesiadłem się na nieco mniejszą lumię, teraz myślę nad powrotem na “zieloną ścieżkę” z SGS6e+ lub BB Privem, którego można zdobyć już w niezłej cenie.
      No, czaję się też na allegro na Apple, bo na dłuższą metę nie korzystałem nigdy z iOS, a chciałbym i tego kiedyś spróbować. W razie “w”, zapewne znajdzie się chętny na jego odkupienie :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona