Mass Effect

Świetne wieści dla fanów Mass Effect – remaster oryginalnej trylogii w 2021! Trwają też prace nad nową częścią

Od jakiegoś czasu spekulowano na temat nowej gry Mass Effect. Właśnie dowiedzieliśmy się, że powstaje remaster oryginalnej trylogii – Mass Effect: Legendarna edycja. Wiemy też, że zadebiutuje już wkrótce!

Coś więcej niż remaster

W skład legendarnej edycji Mass Effect wejdzie jednoosobowa zawartość podstawowa i DLC z gier Mass Effect, Mass Effect 2 i Mass Effect 3. Znajdą się w niej również promocyjne uzbrojenie, pancerze i pakiety. Gra dostępna będzie w jakości Ultra HD 4K.

Producenci zarzekają się jednak, że edycja, nad którą pracują, nie jest tylko i wyłącznie odświeżeniem bardzo lubianych tytułów. Na stronie z zapowiedzią gry znajdziemy taki fragment:

Naszym celem nie był remake ani przetworzenie tych tytułów, tylko zmodernizowanie ich tak, żeby fani i nowi gracze mogli doświadczyć oryginalnych dzieł w najlepszej możliwej formie.
Mass Effect

Starsza platforma – wcześniejsza premiera

W legendarną edycję Mass Effect, jako pierwsi, zagrają gracze korzystający z platform PlayStation 4, Xbox One i PC – już wiosną 2021 roku. Gra będzie jednak kompatybilna w przód – pojawią się również wydania dla PlayStation 5 i Xbox Series X. Więcej szczegółów, zgodnie z zapowiedzią, poznamy początkiem 2021 roku.

Szkoda jedynie, że w treści zapowiedzi nie pojawiła się żadna informacja o dostępności gry na Nintendo Switch. Cóż, wygląda na to, że akurat te przewidywania nie sprawdzą się.

https://twitter.com/GabiSubbotko/status/1325105737920507904

Mass Effect: to nie koniec nowości!

Korzystając z okazji, poinformowano również, że w studio BioWare trwają prace nad kolejnym rozdziałem uniwersum Mass Effect! Projekt jest jednak na tak wczesnym etapie, że twórcy nie chcą dzielić się jeszcze żadnymi szczegółami. Okazji do podzielenia się informacjami o przyszłości gry z pewnością będzie jeszcze wiele.

Obserwując pierwsze reakcje na Twitterze można powiedzieć, że marzenia wielu sympatyków gry właśnie doczekały się spełnienia. Pytanie tylko, na ile unowocześniona wersja gry sprosta ich wymaganiom.

Te wpisy też mogą Cię zainteresować: