(fot. Tabletowo.pl)

Mapy Google – testy nowego wyglądu na Androidzie. Zmiany będą odczuwalne

Google pracuje nad nowym wyglądem Map. Zniknąć może przycisk bocznego menu, a dolny pasek ma zostać rozbudowany.

Użytkownicy aplikacji i usług Google powinni już zdążyć się przyzwyczaić, że firma lubi eksperymentować z interfejsem. Oprócz dużych zmian, jak wdrażanie nowego wzornictwa (np. Material Design), dodawanie opcjonalnego ciemnego motywu, pojawiają się mniejsze przebudowy. Nie wszystkie zmiany są odbierane pozytywnie, ale odnoszę wrażenie, że dziś nawigacja po aplikacjach Google jest odczuwalnie przyjemniejsza niż jeszcze kilka lat temu.

Mapy Google może czekać przebudowanie interfejsu

Wśród aplikacji, które dość często mogą liczyć na mniejsze i większe zmiany w wyglądzie, z pewnością znajdują się Mapy Google. Ostatnio wprowadzony został odświeżony wygląd ekranu nawigacji, a ważne zabytki otrzymały bardziej wyróżniające się ikony.

Jak informuje serwis 9to5Google, wybrani użytkownicy ostatnio zobaczyli nowy wygląd Map Google. Nie mamy do czynienia z rewolucją, ale należy mieć na uwadze, że przebudowany interfejs wymaga wyrobienia nowych nawyków.

Google zdecydowało się bowiem na usunięcie przycisku umieszczonego w polu wyszukiwarki (hamburger button), który obecnie zapewnia dostęp do bocznego menu z dodatkowymi opcjami. Kilka elementów z tego menu zostało przeniesionych do okna przełączania profili – Twoja oś czasu, Udostępnianie lokalizacji, Mapy offline i Ustawienia.

Aktualizacji doczekał się również dolny pasek. Przyciski Odkrywaj, Dojazd i Dla Ciebie zostają, aczkolwiek ten ostatni otrzymał nową nazwę (Najnowsze) i ikonę. Nowością są natomiast przyciski Miejsca i Publikuj. Pierwsza opcja obecnie znajduje się w bocznej szufladzie. Z kolei drugi przycisk przeznaczony jest dla lokalnych przewodów i zapewnia im szybki dostęp do możliwości tworzenia i edytowania recenzji, zdjęć oraz innych elementów.

To dopiero testy. Na finalne wydanie musimy poczekać

Nowy wygląd obecnie pozostaje w fazie wczesnych testów. Aktualnie dostępny jest w wybranych regionach (m.in. USA i Hiszpania) i mogą z niego korzystać tylko niektórzy użytkownicy. Nie wiemy, kiedy Google zdecyduje się na jego wdrożenie u szerszego grona odbiorców. Najpewniej zmiany z czasem pojawią się zarówno w aplikacji na Androida, jak i na iOS.

Polecamy również:

Mapy Google z trybem incognito również na iOS

źródło: 9to5Google