(fot. Tabletowo.pl)

Mapy Google – niebieską strzałkę może zastąpić mały samochodzik

Użytkownicy smartfonów z Androidem w aplikacji Mapy Google mogą już zrezygnować z niebieskiej strzałki. Do wyboru są nowe ikonki symbolizujące położenie.

Reklama

Niektórzy mieli już dostęp znacznie wcześniej

Podczas korzystania z nawigacji samochodowej w popularnej aplikacji Google, nasza pozycja oznaczona jest za pomocą niebieskiej strzałki. Dodatkowo, wskazuje ona kierunek, w którym się poruszamy.

W 2018 roku, właściciele iPhone’ów i iPadów otrzymali opcję zmiany ikony na inną. W aplikacji Mapy Google na iOS znajdziemy możliwość zastąpienia niebieskiej strzałki jednym z trzech dostępnych, wirtualnych samochodzików. Pojawiły się: czerwony sedan, żółty SUV i zielony pickup.

Owszem, nie była to znacząca zmiana, wpływająca na korzystanie z nawigacji. Mimo tego, niewielkie samochodziki jak najbardziej można uznać za przyjemny dodatek.

Mapy Google z małymi samochodzikami także na Androidzie

Dwa lata temu, wydawało się, że nowość wdrożona na iPhone’ach szybko trafi także na urządzenia z Androidem. Cóż, osoby preferujące smartfony z systemem operacyjnym rozwijanym przez Google musiały jednak poczekać znacznie dłużej.

Jak wskazał serwis Android Police, opcja zastąpienia niebieskiej strzałki w trybie nawigacji samochodowej jest dopiero teraz wdrażana w aplikacji. Identycznie jak w przypadku wersji na iOS, mamy do dyspozycji trzy samochody – czerwony, żółty i zielony. Warto dodać, że opcja działa także w Android Auto.

W celu zmiany domyślnej ikony, należy uruchomić nawigację i następnie kliknąć na niebieską strzałkę. Po wykonaniu tych kilku prostych kroków, Mapy Google powinny wyświetlić okno z wyborem sedana, SUV-a i pickupa. Klikamy na interesujący nas samochód i to już wszystko.

Nie wiem, czy jest to rozwiązanie bardziej praktyczne, ale raczej powinno spodobać się niektórym użytkownikom. W końcu, to zawsze jakaś odmiana od już dobrze znanej i możliwe, że trochę nudnej strzałki.

Warto dodać, że firma z Mountain View wprowadza także bardziej praktyczne funkcje, które pozytywnie wpływają na korzystanie z aplikacji. Przykładowo, Mapy Google otrzymały ostatnio odświeżony interfejs dla kierowców, a także powoli wdrażany jest pełny tryb ciemny.