Mapy Google nawigacja
(fot. Tabletowo.pl)

Mapy Google mają nowy interfejs w trybie nawigacji samochodowej

Wybrani użytkownicy zgłaszają, że w aplikacji Mapy Google mogą już korzystać z nowego trybu wyświetlania interfejsu, który przeznaczony jest przede wszystkim dla kierowców.

Nowy wygląd podczas korzystania z nawigacji

W celu zapewnienia wygodniejszej obsługi podczas jazdy samochodem, Google zdecydowało się wprowadzić szereg zmian w swojej nawigacji. Mapy Google, po aktywowaniu prowadzenia do celu, przypominają teraz wyglądem to, co mogliśmy zobaczyć podczas korzystania z aplikacji w Android Auto uruchomionym na ekranie smartfona.

Mapy Google – nowy widok nawigacji.
(fot. Android Police)

Uwagę zwracają nowe elementy na dole ekranu. Pierwszy to sporych rozmiarów belka dająca dostęp do prostego odtwarzacza muzyki – informacje o aktualnym utworze i podstawowe przyciski sterujące. Mapy Google zapewniają bowiem wsparcie do popularnych aplikacji muzycznych, więc na dole ekranu możemy zobaczyć prostą wersję Spotify, YouTube Music czy innych tego typu programów.

Pod belką z odtwarzaczem znajdują się dwa spore przyciski – dostęp do ekranu domowego i obsługa głosowa. Natomiast jeśli opuścimy ekran nawigacji, pojawia się jeszcze jeden przycisk, zapewniający szybki powrót nawigacji.

Mapy Google z ekranem domowym

Jak przed chwilą wspomniałem, jeden z przycisków służy do przechodzenia do ekranu domowego. To kolejny nowy element, który jest właśnie wdrażany do aplikacji.

Ekran domowy to zbiór skrótów do podstawowych funkcji smartfona i wybranych apek, które mogą okazać się przydatne podczas prowadzenia samochodu. Mamy więc opcje telefonu, wysłania wiadomości, popularne komunikatory, a także aplikacje do słuchania muzyki i podcastów.

Mapy Google – nowy widok nawigacji.
(fot. Android Police)

Wydaje się, że lista ograniczona jest wyłącznie do aplikacji, które obsługują Android Auto. Warto też zauważyć, że uruchomienie programu nie przenosi bezpośrednio do niego, ale jego interfejs jest wyświetlany w Mapach Google. Cały czas mamy więc dostęp do chociażby szybkiego powrotu do ekranu nawigacji.

Nowość prawdopodobnie wprowadzana jest po stronie serwera, aczkolwiek warto posiadać najnowszą wersję aplikacji Mapy Google. Obecnie zmiana pojawia się tylko u wybranych użytkowników, więc niewykluczone, że aktualnie prowadzone są testy. Nie wiadomo, kiedy nowy interfejs trafi do wszystkich użytkowników.