(fot. pexels.com)

Nie wiesz co robić w nowym mieście? Mapy Google zasugerują najciekawsze dzielnice

Obecnie Mapy Google to nie tylko nawigacja, ale także aplikacja z funkcjami społecznościowymi i przewodnik po najciekawszych miejscach w okolicy. Usprawnień doczekała się właśnie karta Odkrywaj, w której wdrażane jest sugerowanie pobliskich dzielnic wartych odwiedzenia.

Google rozwija usługę z mapami w dwóch głównych kierunkach. Pierwszy skupia się na opcjach związanych z nawigacją. Drugi dotyczy z kolei funkcji społecznościowych i odkrywania ciekawych miejsc w okolicy. Warto zauważyć, że drugi kierunek rozwoju zyskuje ostatnio na znaczeniu. W mobilnej aplikacji główny ekran należy m.in. do karty Odkrywaj, która pozwala znaleźć restauracje, bary i inne atrakcyjne miejsca w pobliżu. Równie ważna jest druga karta, która nazywa się Dla Ciebie i zawiera listę sugerowanych miejsc, dobieranych na podstawie preferencji użytkownika.

Mapy Google wskażą ciekawe i popularne dzielnice

Serwis Android Police zwraca uwagę na nową funkcję, która pojawiła się u wybranych użytkowników Map Google. W karcie Odkrywaj, tuż przy nazwie bieżącej lokalizacji, wprowadzona została dobrze widoczna strzałka.

(fot. androidpolice.com)

Na powyższych zrzutach ekranu strzałka widoczna jest przy napisie Explore City of London. Przenosi ona do listy ciekawych dzielnic w okolicy. Lista zawiera nazwy dzielnic, a także krótkie opisy, przedstawiające z czego słynie dany obszar. Mogą to być np. dobre restauracje, uczelnie, sklepy, czy ważne zabytki.

Nie jest to duża zmiana, ale powinna pozytywnie przełożyć się na odkrywanie interesujących miejsc. Jak najbardziej może pomóc w zaplanowaniu weekendu w mieście, w którym jesteśmy od niedawna lub akurat spędzamy wakacje.

Funkcja wdrażana jest zarówno w testowych wydaniach Map Google, jak i w stabilnych wersjach. Wciąż jednak nie wszyscy użytkownicy mogą zobaczyć nową możliwość odkrywania miejsc w okolicy. Ponadto, widoczność funkcji zależna jest od bieżącej lokalizacji – nie wszystkie miasta są obsługiwane.

Mapy Google otrzymują ostatnio sporo nowości

Google intensywnie rozwija jedna ze swoich najpopularniejszych usług. Użytkownicy pytani są, jak bardzo zatłoczony był pociąg, a także mogą korzystać z nowego przydatnego segregowania zdjęć. Ponadto, trwają testy funkcji zgłaszania korków.

źródło: Android Police