(fot. pexels.com)

Mapy Google coraz lepszą nawigacją. Trwają testy funkcji zgłaszania korków

Google sukcesywnie rozwija jedną ze swoich najpopularniejszych usług, dodając funkcje pozytywnie wpływające na komfort podróżowania. Niedawno w wybranych regionach wprowadzona została możliwość ostrzegania o fotoradarach. Natomiast teraz część użytkowników zauważyła opcję, która umożliwia zgłaszanie spowolnionego ruchu.

Aplikacja Mapy Google rozwijana jest w dwóch głównych kierunkach. Pierwszy skupia się na funkcjach społecznościowych i związanych z odkrywaniem interesujących miejsc w pobliżu. Przykładem jest niedawno wprowadzony filtr pokazujący tylko najnowsze zdjęcia. Drugi kierunek dotyczy bardziej klasycznej nawigacji, zarówno tej dla pieszych czy rowerzystów, jak i kierowców.

Google chce usprawnić informowanie o korkach

Nowość, która pojawiła się już u części użytkowników, tym razem dotyczy drugiego kierunku rozwoju. Podczas korzystania z nawigacji możliwe jest zgłaszanie spowolnionego ruchu. Odpowiednia opcja widoczna jest w menu służącym do informowania innych kierowców o incydentach na drodze. Dołączyła ona do już dostępnych możliwości raportowania o wypadkach i pomiarach prędkości.

(fot. Android Police)

Osoby, które używają Map Google jako nawigacji, z pewnością wiedzą, że informują one o korkach. Zależnie od prędkości przemieszczania się innych samochodów pojawia się kolor żółty lub czerwony. Patrząc na wysoką skuteczność informowania, mogłoby się wydawać, że dodatkowa opcja ręcznego raportowania jest zbędna. Jednakże, nowa funkcja może usprawnić ten proces. Często bowiem musi minąć trochę czasu, aż Mapy Google zbiorą informacje o korkach i wydłużonym czasie podróży. Natomiast teraz, dzięki nowej funkcji, użytkownicy będą mogli szybciej potwierdzić wolniejszy ruch.

Mapy Google nie wystarczają? Sprawdź aplikację Waze

Funkcja zgłaszania korków nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Ponadto, tylko osoby w wybranych regionach widzą w aplikacji pozostałe opcje raportowania. No cóż, pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość. Najpewniej, po pomyślnie zakończonych testach, nowe możliwości zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom.

Osoby, którym brakuje przedstawionych funkcji w Mapach Google, powinny zainteresować się aplikacją Waze. Należy ona do Google i jest naprawdę dobrą nawigacją. Ponadto, oprócz opcji raportowania i ostrzegania, informuje o prędkości obowiązującej na danym odcinku.

źródło: Android Police